Strona Główna / Aktualności / Braniewo / On prowadził pod wpływem narkotyków, ona przyjechała po niego w takim samym stanie
policja

On prowadził pod wpływem narkotyków, ona przyjechała po niego w takim samym stanie

Policjanci z braniewskiej ,,drogówki” uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnej parze. Najpierw do kontroli został zatrzymany 21-latek, który prowadził auto pod działaniem marihuany. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy jego 19-letniej partnerce, która także znajdując się pod działaniem środków odurzających, przyjechała by… odebrać auto swojego chłopaka.

We wtorek (10.03.2020) uwagę policjantów ,,drogówki” w trakcie patrolu gminy Płoskinia zwrócił pewien kierowca. Mężczyzna jechał lewą stroną jezdni, funkcjonariusze postanowili więc go skontrolować. Opóźniona reakcja 21-latka na wydawane przez policjantów polecenia, wzbudziła u nich podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem zabronionych substancji. Chwilę później przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

baner 2

Użyty tester wykazał, że mężczyzna prowadził znajdując się najprawdopodobniej pod działaniem marihuany. 21-latek na miejsce kontroli wezwał swoją partnerkę, by przekazać jej pojazd. Kiedy 19-latka przyjechała na wskazany odcinek drogi, policjanci zorientowali się, że mają do czynienia z identyczną sytuacją. Młoda kobieta, podobnie jak jej partner, z opóźnieniem reagowała na polecenia funkcjonariuszy. W rozmowie z policjantami przyznała, że zażywała marihuanę, co potwierdził użyty tester. Mundurowi zatrzymali parze prawa jazdy, a sprawą zajmą się teraz kryminalni.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

ZUS-3

Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *