Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Pan Bóg zawsze zwycięża bo zbudował Kościół swój na skale – ulicami polskich miast przeszły tłumne procesje Bożego Ciała
DSC_6951

Pan Bóg zawsze zwycięża bo zbudował Kościół swój na skale – ulicami polskich miast przeszły tłumne procesje Bożego Ciała

20 czerwca ulicami polskich miast przeszły tłumne procesje Bożego Ciała. Rok w rok, miliony Polaków, przechodzą w procesjach Bożego Ciała by pokazać siłę i moc swojej wiary w Pana Boga.

Kościół zbudowany jest na skale – mimo ataków na kościół miłość do Pana Boga jest wielka

Żyjemy w XXI wieku w którym górują liczne przepisy, nakazy ze strony Państwa, urzędników i dyrektywy Unii Europejskiej. Miliony stron spisanych na urzędniczych procedurach mają służyć „podobno” budowaniu lepszego świata, braku wojen, wszechobecnej miłości wśród ludzi. Zamiast tego, niestety, mamy narastające konflikty społeczne, coraz większe dysproporcje ekonomiczne między bogatymi a biednymi, polityczne awantury każdego dnia i zanik jakichkolwiek wartości. Miliony polityków, prezydentów, premierów, posłów, senatorów, komisarzy, urzędników, którzy zarabiają miliony dolarów, euro czy złotówek nie są w stanie ulepszyć świata kolejnymi przepisami… Co gorsza wielu możnych tego świata próbuje wprowadzić w krajach odwrót od wiary i nauk Kościoła… To bardzo zła droga bo zamiast wymyślać tysiące przepisów wystarczyło by wprowadzić w każdym z krajów próbę stosowania przez społeczeństwo zaledwie 10 przykazań Bożych by świat stał się po prostu lepszy … Tylko 10 punktówǃ

  1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
  3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
  5. Nie zabijaj.
  6. Nie cudzołóż.
  7. Nie kradnij.
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

 

Niestety wiele osób na świecie nie stosując się do 10 przykazań Bożych w codziennym życiu za wszelkie konflikty społeczne, wojny, nierówności społeczne próbuje oskarżać Pana Boga a nie drogo opłacanych urzędników i polityków czy innych możnych tego świata… Dlaczego? Przecież to nonsens.

Drogowskazy wskazane przez Pana Boga, nawet od wierzących, wymagają sporo wyrzeczeń. Jest to nadzwyczaj widoczne w XXI wieku, w świecie, który promuje egoizm i konsumpcjonizm oraz odejście od wartości rodzinnych. Łatwiej od świata brać, lub dostawać tylko coś od kogoś…

Przez ostatnie tysiące lat na świecie istniały różne imperia, które myślały, że mając pieniądz i władze będą kierowały ludźmi. Żadnemu z imperiów to się nie udało. Jedyny, który nie przekupując drugiego człowieka, dając mu wolną wolę i głosząc tylko dobre słowo bez podziału na lepszych i gorszych, który trwa na wieki jest Pan Bóg.

Budzi to coraz większą irytację możnych świata ziemskiego, którzy intensyfikują walkę z kościołem. W Europie Zachodniej chrześcijaństwo jest w odwrocie. Odgórnymi przepisami daje się większe przywileje wyznawcom innych religii lub mniejszościom, niszczone są pomniki kultu chrześcijańskiego. Po spalonej katedrze Notre Dame proponuje się zamiast odbudowy w dawnym stylu, nowatorskie rozwiązania, które nie mają nic wspólnego z tym miejscem. Bardzo mocno walczy się o wycofanie religii ze szkół i symbolów chrześcijaństwa.

Także w Polsce walka z kościołem jest coraz mocniej widoczna od wielu lat. Atakujący i walczący z kościołem i wiarą są coraz odważniejsi i nie przebierają w środkach. W minionych latach doszło do bezczeszczenia obrazów Matki Boskiej, naigrywania się z liturgii Mszy Św. (incydent z Marszu Parady Równości), niszczenie pomnika Papieża Jana Pawła II (Starogard Gdański), zakłócanie liturgii Mszy Św., budowanie karier politycznych na walce z kościołem.

Mimo całej nagonki procesje Bożego Ciała udowadniają co roku, że frekwencja i obecność w nich wierzących się nie zmniejsza. Wszystko przez to, że przeciwnicy wiary i Pana Boga atakują jedynie instytucje kościoła, zbłąkane owce, które tak samo jak w innych grupach społecznych i zawodowych się znajdują. Wiara i Kościół jako wspólnota to jednak coś więcej co zbudowane jest na silnym fundamencie, na Skale, która jest nie do pokonania żadnymi pieniędzmi, ludzką władzą czy pychą o czym pisze Pismo Święte.

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Mt 16,13-20:

Wystarczy by przeciwnicy Kościoła jako wspólnoty zaczęli czytać Pismo Św. aby stwierdzili, że Pana Boga nie da się pokonać bo dobro zawsze ostatecznie zwycięża zło o czym przekonało się nie jedno imperium naszej ludzkiej cywilizacji….

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez-nazwy-1-3

BogateBraniewo.pl ma już 4 lata! – Świętowanie czas zacząć…

Są wyjątkowe dni w pracy Redakcji, kiedy praca na chwilę spowalnia, a czas świętowania mocniej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora