Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Pasażerów przewoził na podłodze w przestrzeni ładunkowej. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 62-latkowi 
policja

Pasażerów przewoził na podłodze w przestrzeni ładunkowej. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 62-latkowi 

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 62-latka. Chwilę później okazało się, że w pojeździe przystosowanym do przewozu 2 osób, razem z mężczyzną podróżowało jeszcze 5 pasażerów, w tym troje na podłodze w przestrzeni ładunkowej. Funkcjonariusze ukarali kierowcę 400-złotowym mandatem i 4 pkt karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy.

Wczoraj (06.06.2018) policjanci z braniewskiego ogniwa ruchu drogowego podczas patrolu zwrócili uwagę na jeden z pojazdów. Zauważyli, że pasażerki nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przystąpili więc do kontroli. W chwili, w której mercedes się zatrzymał, z przestrzeni ładunkowej wysiadły 3 osoby, które podróżowały tam na podłodze.
Jak ustalili policjanci – jadące z przodu panie nie mogły zapiąć pasów, gdyż samochód był przystosowany do przewozu tylko kierowcy i jednego pasażera. Nieodpowiedzialny 62-latek zdecydował się zabrać w trasę aż 5 osób. Za swoje zachowanie kierowca został ukarany 400-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi. Kontrola zakończyła się dla niego również zatrzymaniem jego prawa jazdy.

Policjanci przypominają i ostrzegają!

Kierowca traci prawo jazdy za przewożenie zbyt wielu osób. To najmniej dotkliwa kara, bo już sam fakt, że w aucie do tego nieprzystosowanym podróżują ludzie – stanowi dla nich olbrzymie zagrożenie w przypadku zdarzenia drogowego !

Komentarze

comments

Zobacz również

50031997_603144790124716_4722410112109510656_n (1)

Zmiana terminu Grand Prix

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem w dniu jutrzejszym żałoby  narodowej pierwszy etap Grad Prix …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora