https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Pędził z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym – stracił prawo jazdy
policjant_mierzacy_predkosc

Pędził z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym – stracił prawo jazdy

Pewien 42-latek na najbliższe trzy miesiące pożegnał się ze swoim prawem zjazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli po tym, jak pędził przez miejscowość Chruściel z prędkością 115 km/h. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali uprawnienia kierowcy, ale ukarali go również 400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

We wtorek (14.07) policjanci ,,drogówki” patrolowali teren gminy Płoskinia. O godz.19:30 funkcjonariusze przystąpili do kontroli nadjeżdżającego auta osobowego, którego kierowca zlekceważył panujące w terenie zabudowanym ograniczenia prędkości. Przeprowadzony pomiar wykazał, że 42-latek jechał dwukrotnie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Finał policyjnej kontroli mógłby tylko jeden – utrata prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandat i punkty karne.

Kierowco pamiętaj

Policjanci apelują, aby prędkość jazdy dostosowana była do warunków na drodze i by stosować się do przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

podkom. Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

bon-turystyczny

Uwaga na oszustów!!!

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Polska Organizacja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *