Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Piątek Dniem Pocałunku!
couple-3064048_960_720

Piątek Dniem Pocałunku!

Pocałunki mogą nam się zazwyczaj kojarzyć z romantyczną relacją partnerską dwojga ludzi. Jednak pocałunki mogą mieć miejsce w najróżniejszych innych sytuacjach, nawet jeżeli nie zachodzi wieź emocjonalna, po prostu z grzeczności. Kto wymyślił to święto i jak stało się znane na całym świecie?

Dzień Pocałunku powstał najprawdopodobniej z inicjatywy brytyjskiej firmy sprzedającej abonament stomatologiczny. Pomysł spodobał się ONZ, które na początku lat 90. oficjalnie ustanowiło to całuśne święto na 6 lipca.

Pocałunek często wyraża więcej niż słowa, kryje w sobie głębię uczuć. Można nim wyrazić całą gamę od sympatii, przez wdzięczność, grzeczność (savoir-vivre ), troskliwość, miłość, pożądanie. Istnieje nawet specjalna dziedzina nauki, która zajmuje się wpływem pocałunków na relacje międzyludzkie. Bez względu, na jakiego to rodzaju jest to pocałunek, zawsze wyzwala ciepłe uczucia. Np. matczyny pocałunek sprawia, że między rodzicem a dzieckiem wytwarza się silna więź, dziecko czuje się kochane. Sprzyja to również jego ogólnemu rozwojowi psychicznemu i emocjonalnemu.

Kiedy mężczyzna całuje kobietę w rękę, na przywitanie, świadczy to o szacunku. Zwyczaj ten jednak coraz bardziej zanika.

Przyjaciółki, kiedy się ze sobą witają lub żegnają, również używają pocałunków, które świadczą o ich bliskiej przyjaźni.

Jednak największe emocje towarzyszą, gdy pocałunki wymieniają między sobą osoby, które łączy wieź romantyczna i to właśnie w tej relacji można wypróbować najwięcej różnorodnych pocałunków. Rekordziści Ekkachai i Laksana Tiranarat, w 2011 roku wygrali konkurs na najdłuższy pocałunek. Nie oderwali od siebie ust przez 46 godzin i 24 minuty!

Tak więc pamiętając, że dzisiaj jest Dzień Pocałunku, nie szczędźmy całusów naszym najbliższym!

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Dom Pogodnego Seniora REMI już otwarty – trwa nabór na wolne miejsca

Problem starości w Polsce nie musi być bólem głowy. Wszystko za sprawą nowo otwartego Domu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *