Wyrębek
Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Pierwsze zawody motocyklowe SuperEnduro tak wysokiej rangi ogólnopolskiej w regionie odbyły się koło Elbląga
motory4

Pierwsze zawody motocyklowe SuperEnduro tak wysokiej rangi ogólnopolskiej w regionie odbyły się koło Elbląga

W weekend, 11-12 sierpnia, na Jeleniej Dolinie k. Elbląga odbyły się zawody motocyklowe – IV i V runda SuperEnduro. Udział w zawodach wzięli czołowi sportowcy startujący nawet w Mistrzostwach Świata. Uczestnicy dali z siebie wszystko, pokonując 14 przeszkód na odcinku 450 m. Dla niejednego końcowy wynik był dużym zaskoczeniem.

Po raz pierwszy w naszym regionie odbyły się tego typu zawody – 4 i 5 Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro. Zawodnicy musieli pokonać trasę o długości 450 metrów, szerokości min. 4 metry i 14 przeszkód.

To były pierwsze zawody motocyklowe tak wysokiej rangi w naszym regionie jak Mistrzostwa i Puchar Polski, z udziałem znakomitych zawodników. Byli nimi chociażby wicemistrz świata Emil Juszczak, uczestnik biorący udział w Mistrzostwach Świata 2018 Grzegorz Kargul, Oskar Kaczmarczyk i Aleksander Gotkowski.

PZM nam jako organizatorom, czyli naszemu stowarzyszeniu Christophoros, wystawił bardzo wysokie noty za organizację. Już dostaliśmy propozycję, aby cyklicznie organizować w/w zawody z możliwością podwyższenia rangi zawodów. Mamy czas do przyszłego sezonu aby znaleźć strategicznego sponsora, być może z naszego regionu.

Niespodzianką było to że Aleksander Gotkowski przegrał z Andrzejem Luberdą na swoim torze(Aleksander startował z kontuzją stawu biodrowego).

Drugą niespodzianka była wygrana Grześka Kargula z Emilem Juszczakiem po niefortunnym upadku naszego wicemistrza świata w 2 wyścigu.

Pogoda dopisała w czasie wyścigów motocykli, jedynie musieliśmy przenieść Mszę Św. polową do kościoła w Milejewie oraz nie odbył się koncert grupy Sanctus ze względu na ulewny deszcz. Niewątpliwym sukcesem organizatora była współpraca stowarzyszenia Christophoros -głównego organizatora, z klubami motocyklowymi-Orzeł Elbląg , Jamaz Pasłęk, ze stowarzyszeniami z Ogrodnik i z Huty Żuławskiej oraz OSP Ogrodniki i OSP Milejewo.

Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu i osobiście panu Staroście za ufundowanie pucharów dla zawodników oraz pani Marioli Sznajder która ufundowała nagrodę finansową dla najszybszego zawodnika klasy Amator. Uważam że to wydarzenie sportowe było bardzo dobrą reklamą dla naszego regionu – powiedział nam jeden z organizatorów Mieszko Gotkowski.

Patrząc po pozytywnych opiniach wśród organizatorów, zawodników i kibiców z całą pewnością wszyscy mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość co do organizacji kolejnych takich imprez w naszym regionie.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Klub Bajeczek zaprasza

Masz dziecko w wieku 2-5 lat? Chcesz wspomóc jego rozwój? Przyjdź wraz ze swoją pociechą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *