Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Piknik militarny z okazji święta 9 brygady
UlaniWbraniewie

Piknik militarny z okazji święta 9 brygady

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej obchodzić będzie 23. rocznicę swojego powstania. Tegoroczne święto zostanie połączone z przyjęciem dziedzictwa i tradycji 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Uroczystość odbędzie się w czwartek, 05 października o godz. 18.00 w centrum miasta i zostanie poprzedzona piknikiem militarnym na placu przed Bazyliką Mniejszą.

To będzie ważne wydarzenie nie tylko w historii jednostki, ale także w życiu mieszkańców Braniewa. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej obchodzić będzie 23. rocznicę swojego powstania w wyjątkowej formie. Uroczystości odbędą się na placu przy Bazylice Mniejszej i zostaną połączone z przyjęciem dziedzictwa i tradycji jednostki, której historia sięga czasów pierwszej wojny światowej i formowania pierwszych szwadronów kawalerii, późniejszej II Brygady Legionów Polskich.

Oficjalne uroczystości odbędą się w czwartek, 05 października. O godz. 14:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie zostanie odprawiona msza święta. Od godz. 16.00 do godz. 18.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą zostanie zorganizowany Piknik Militarny połączony z pokazem sprzętu wojskowego. Prezentowane będą m.in. czołgi PT-91, armata przeciwlotnicza (ZU23-2K), opancerzony transporter rozpoznawczy (BRDM-2rs) i samochód patrolu saperskiego. Jedną z piknikowych atrakcji będzie treningowe urządzenie strzeleckie (CYKLOP), a smakoszy zainteresuje zapewne żołnierska grochówka. . O godz. 18.00 finałem spotkania w centrum miasta będzie uroczysty apel z okazji święta 9 brygady połączony z uroczystością przyjęcia dziedzictwa i tradycji 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Dowódca, żołnierze i pracownicy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zapraszają do udziału w zapowiadanych uroczystościach.

Jednocześnie informujemy, że w związku z organizacją tegorocznego święta w centrum miasta, w czwartek, 05 października mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się wojska z koszar przy ul. Sikorskiego na Plac przed Bazyliką Mniejszą. Przemarsz kolumn ulicami: Sikorskiego i Fromborską przez rondo gen. Andersa, planowany jest w godz. 17:15-17:45. W związku z organizacją święta oraz koniecznością przeprowadzenia próby generalnej, w środę (04 października) i w czwartek (05 października) zamknięty zostanie parking przy Bazylice Mniejszej w Braniewie.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z przygotowanych atrakcji!

Fot. Ułani w Braniewie – archiwum 9BBKPanc.
Ułani ze Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego od dawna współpracują z 9 brygadą i bywają na organizowanych w Braniewie uroczystościach.

Komentarze

comments

Zobacz również

dsc_0059

Oświadczenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie realizacji RPO WiM na lata 2014-2020

7 i 18 września br. Minister Inwestycji i Rozwoju na konferencjach prasowych, a w ślad …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *