Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Po raz kolejny oddaliśmy krew
20181009_085703

Po raz kolejny oddaliśmy krew

12 litrów krwi popłynęło dla najbardziej potrzebujących. Zorganizowana po raz kolejny w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa w budynku braniewskiej komendy zgromadziła 30 donatorów. Najcenniejszym darem wspólnie z policjantami dzielili się funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Leśnej, żołnierze oraz mieszkańcy naszego powiatu.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji Braniewie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Na zaproszenie policjantów odpowiedzieli licznie funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Leśnej, Straży Granicznej, żołnierze, a także okoliczni mieszkańcy. W sumie z braniewskiej komendy popłynęło dzisiaj 12 litrów tego bezcennego leku.

GK_WEB_985x200

Odawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.
Krew pełna może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, z tym że przerwa pomiędzy pobraniami nie może być krótszy niż 8 tygodni.
1 jednostka donacji to około 450 ml krwi , średnio w ciele dorosłego człowieka jest 5-6 l. krwi . Ubytek ten u większości ludzi nie powoduje żadnych odczuć. Bardzo mały procent może doświadczać chwilowych zawrotów głowy, lecz krótki odpoczynek szybko przywraca wszystko do normy.
Krwiodawcą można się stać od 18 roku życia, ponieważ po uzyskaniu pełnoletności można samodzielnie podejmować decyzje, a ponadto w tym wieku organizm staje się organizmem dorosłym i ukształtowanym.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyrębek