Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policjanci ,,drogówki” podsumowali weekend 
policja

Policjanci ,,drogówki” podsumowali weekend 

Represjonowanie drogowych piratów na s-22, zatrzymany nietrzeźwy kierowca oraz praca na miejscach kolizji – tak w skrócie minął weekend braniewskim policjantom z ogniwa ruchu drogowego.   

Weekend dla braniewskiej ,,drogówki” rozpoczął się piątkowymi działaniami pn. ,,Bezpieczna dwudziestka dwójka”. Celem akcji, w którą zaangażowani są funkcjonariusze  z Braniewa, Elbląga oraz Gdańska jest przeciwdziałanie naruszeniom przepisów o dozwolonej prędkości na drodze s-22.

W trakcie działań na terenie powiatu braniewskiego skontrolowano 30 pojazdów. Powodem aż 26 kontroli była zbyt szybka jazda.

baner 750

Dzień później – około godz.18:00 w okolicy miejscowości Wielkie Wierzno patrol z Fromborka zatrzymał nadjeżdżającego nissana. Okazało się, że za kierownicą siedział znajdujący się pod działaniem alkoholu obywatel Rosji. Przeprowadzone badanie wykazało, że 41-latek prowadził swoje auto mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnej celi, a następnego ranka usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

Także w sobotę (16.03.2019r.) funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Jadąca s-22 kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła pojazdem w dwa znaki drogowe. Przyczyną kolizji było zmęczenie kierującej.

Policjanci apelują, aby za ,,kółko” wsiadać tylko wtedy, gdy jesteśmy wypoczęci.  Wciąż wielu z nas decyduje się na nocną jazdę. Uzasadnione jest to między innymi możliwością uniknięcia korków. Nigdy nie można jednak zapominać, że będąc zmęczonym nie powinniśmy kierować. Nie przeceniajmy swoich umiejętności. Pamiętajmy, żeby wsłuchać się w własny organizm i natychmiast reagować, gdy daje nam on znać o zmęczeniu. Róbmy częste przerwy, wysiądźmy z auta i weźmy kilka oddechów, zróbmy parę ćwiczeń fizycznych, które pobudzą nasze krążenie. Zrezygnujmy z energetyków, które tylko pozornie niwelują zmęczenie. Jeśli poczujemy, że jest to koniecznie – zdecydujmy się na  krótką drzemkę na parkingu. To tylko kilka prostych porad, które mogą uratować ludzkie życie.

sierż. szt.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

urzed olsztyn 600 300

Zarząd województwa z absolutorium i wotum zaufania

Sejmik województwa zatwierdził sprawozdanie z wykonania budżetu województwa za ubiegły rok oraz udzielił wotum zaufania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *