Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policjanci pracowali na miejscu wypadku 
wypadek

Policjanci pracowali na miejscu wypadku 

Funkcjonariusze z Braniewa wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty w okolicy miejscowości Rodowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78-letni mężczyzna, który podróżował jednośladem wjechał wprost pod nadjeżdżającą skodę. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Wczoraj (11.08.2019r.) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że na drodze Braniewo-Gronowo doszło do wypadku. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy ustalili wstępnie, że kierujący rowerem wjechał wprost pod nadjeżdżające auto. Na skutek zderzenia z pojazdem 78-letni rowerzysta doznał urazu nóg i  potrzebował pilnej pomocy medycznej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przetransportowała cyklistę do szpitala.

baner 004

Na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstrzymali ruch. Policjanci przeprowadzili oględziny, podczas których zabezpieczyli ślady oraz wykonali niezbędną dokumentację, na podstawie której będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego wypadku.  Obaj kierujący byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie trwają.

Rowerzyści to  szczególna grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oni nie mają  środków ochrony, takich  jakimi dysponują np. użytkownicy aut. Rowerzysta nie ma pasów, poduszki powietrznej, strefy zgniotu. Musi zadbać o swoje bezpieczeństwo sam. Warto jeździć w kasku ochronnym, odpowiednim ubraniu, mieć elementy odblaskowe.

Piesi, rowerzyści oraz kierowcy aut  muszą także pamiętać o sobie nawzajem. Zwracajmy uwagę na siebie, na innych, stosujmy się do przepisów, nie  podejmujmy lekkomyślnych manewrów oraz przede wszystkim liczmy się z innymi na drodze .

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_7865

Poszukiwani przez sądy zatrzymani na granicy

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku sierpnia na polsko-rosyjskiej granicy zatrzymali 12 osób. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *