Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku 
wypadek2

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku 

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy miejscowości Bemowizna. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca forda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. Z mężczyzną podróżowało dziecko i 3 kobiety. Jedna z nich, w widocznej ciąży, trafiła do szpitala. Co więcej, policjanci ustalili, że 26-latkowi cofnięto uprawnienia do kierowania 4 lata temu. 

Wczoraj około godz. 15:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym w pobliżu Bemowizny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-latek nie dostosował prędkości do warunków, które panowały na drodze, stracił panowanie nad autem,uderzył w drzewo, a następnie kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi i uderzył w kolejne drzewo. Z mężczyzną jechało dziecko i 3 kobiety. Na skutek zderzenia jedna z pasażerek, która była w widocznej ciąży, trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że jadący fordem mężczyzna nie ma prawa jazdy. Uprawnienia zostały mu cofnięte w 2014r.

baner 750

Na czas wykonywania czynności na miejscu wypadku wstrzymano ruch. Policjanci  przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli ślady, wykonali niezbędną dokumentację fotograficzną oraz szkic miejsca zdarzenia. Czynności w tej sprawie trwają.
Pamiętajmy!
Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku możemy wpaść pod samochód. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora