Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policyjne działania ‘’BUS & TRACK’’  
IMG-20180228-WA0001

Policyjne działania ‘’BUS & TRACK’’  

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i żandarmerii wojskowej przeprowadzili działania „Bus & Truck”. Celem akcji było wyeliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego przez kierujących samochodami ciężarowymi i autobusami.

Podczas wczorajszych ( 28.02.2018 r.) działań, zadaniem policjantów oraz funkcjonariuszy straży granicznej i żandarmerii wojskowej było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzenie stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. W sumie w działaniach wzięło udział 12 funkcjonariuszy. Skontrolowano 55 pojazdów w tym 18 ciężarowych. W trakcie działań policjanci nałożyli 19 mandatów karnych, z czego 6 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W 3 przypadkach stan techniczny pojazdów pozostawiał wiele do życzenia, dlatego też policjanci podejmowali decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.

Wzmożone policyjne działania mają na celu eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają kierowcom, że to od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie a nawet życie sporej grupy osób podróżujących.

DS

Komentarze

comments

Zobacz również

stan-wojenny-zdjecie

37 lat temu wprowadzono stan wojenny. Pomimo upływu lat bez zmian, Polacy dalej podzieleni

Dziś, 13 grudnia 1981 roku, 37 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Choć minęło …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *