Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policyjne działania ,,Jednoślad” 
policja

Policyjne działania ,,Jednoślad” 

Policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili działania pn. ,,Jednoślad’’. Uwaga funkcjonariuszy skupiona była przede wszystkim na zachowaniach rowerzystów i motocyklistów. Cel jest jeden – zapobiec wypadkom i kolizjom z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. W trakcie trzydniowych działań skontrolowano 19 podróżujących na jednośladach.

Rowerzyści i motocykliści należą do grupy najbardziej zagrożonych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dlatego policjanci z całego województwa, w tym z braniewskiej komendy, przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, podczas których czujnie reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze obserwowali również bacznie, czy kierowcy samochodów zachowują się na drodze właściwie w stosunku do motorowerzystów, motocyklistów, czy rowerzystów.

Efektem trzydniowych działań było skontrolowanie 19 podróżujących na jednośladach oraz ujawnienie 8 wykroczeń, których sprawcami byli cykliści. W 3 przypadkach funkcjonariusze musieli przerwać beztroską jazdę na rowerze.  Do pierwszej kontroli doszło w sobotę (11.08) po godz. 1:00 na terenie gminy Braniewo, do kolejnej na tej samej trasie godzinę później. Ostatni skontrolowany cyklista został poddany badaniu trzeźwości wczoraj (12.08) w Braniewie. Wszystkich rowerzystów łączyło jedno – choć wcześniej pili zdecydowali się prowadzić.
Policjanci wciąż apelują o rozwagę na drodze! Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Remi Dom Seniora