Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policyjne działania ,,Prędkość”
Predkosc Braniewo 2

Policyjne działania ,,Prędkość”

Na terenie całego kraju trwały działania ,,Prędkość”. Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości nie tylko ze statycznych punktów, ale i dynamicznie. Policjanci wciąż przypominają – ,,bezpieczna prędkość” to taka, w której kierowca ma pełną kontrolę nad pojazdem. Wolniej znaczy bezpieczniej ! Do jednych z priorytetowych zadań Policji zaliczamy zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. To właśnie prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Działania mają celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.

Spośród 38 przeprowadzonych kontroli na terenie powiatu braniewskiego – aż 23 dotyczyły zbyt szybkiej jazdy. Kierowcy musieli liczyć się więc z konsekwencjami.
Na drodze s-22 patrol ruchu drogowego zatrzymał jadącego z prędkością 155 km/h 41-latka. Mężczyzna za nic miał obowiązujący limit do 80 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem.
Nieodpowiedzialną, bo zbyt szybką jazdą, wykazał się także młody motocyklista, który pędził z taką samą prędkością jak jego poprzednik – 155 km/h, po trasie, na której ograniczenie wynosiło do 100 km/h. Spotkanie z funkcjonariuszami zakończył otrzymaniem 400-złotowego mandatu.

Pamiętajmy – konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonych limitów prędkości, ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *