Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Policyjne działania ,,Prędkość” 
IMG-20180912-WA0004 (2)

Policyjne działania ,,Prędkość” 

Za nami kolejne krajowe działania działania ,,Prędkość”. Celem takiej aktywności funkcjonariuszy jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy zbyt szybko poruszają się po naszych drogach.  

Policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”, których celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, które spowodowane jest nieprzestrzeganiem prędkości. Funkcjonariusze poprzez swoje działania chcą uświadomić kierującym jak ogromnym zagrożeniem jest zbyt szybka jazda.

Wczoraj, spośród 59 przeprowadzonych kontroli, aż 32 dotyczyły przekroczeń prędkości.  W jednym przypadku zbyt mocne przyciśnięcie pedału gazu nie było jedynym przewinieniem kierowcy.  Jak ustalili funkcjonariusze 20-latek jechał pomimo orzeczonego  do 2019 roku sądowego zakazu. Co więcej, nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego,a jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz poniesie prawne konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco pamiętaj :

-jedź ostrożnie  ,
-przestrzegaj dozwolonych prędkości,

-dostosuj prędkość do panujących na drogach warunków atmosferycznych,
-zwalniaj przed przejściem dla pieszych i w okolicach szkół !

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *