Strona Główna / Finanse / Polska spółka dostarczy autobusy elektryczne do Włochǃ
IMG_33033-750x440

Polska spółka dostarczy autobusy elektryczne do Włochǃ

Polska jak mówił premier Mateusz Morawicki, miała postawić na rozwój autobusów elektrycznych. Choć na razie po polskich ulicach porusza się jeszcze sporo spalinowych autobusów, to jednak nasz flagowy producent autobusów elektrycznych odnosi wielkie sukcesy w Europie.

Jak poinformował producent autobusów, firma Solaris dostarczyła właśnie 12 autobusów do włoskiej miejscowości Bergamo. Co jednak ważne to nie koniec a polska spółka już wkrótce dostarczy kolejne autobusy elektryczne, tym razem do słynnego Mediolanu. Tam trafić ma 10 autobusów.

Marka Solaris we Włoszech to już sprawdzona i rozpoznawalna firma. Do tej pory polska firma dostarczyła do tego kraju aż 850 pojazdów.

Dotąd wielkopolska firma Solaris Bus & Coach dostarczyła do 32 państw na świecie ponad 16 tys. pojazdów. Zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Czy po tym, jak polska firma podbija eksportowe rynki, kiedyś zaleje również polskie ulice swoimi produktami? Każdy z nas ma taką nadzieję. Z całą pewnością oddychać będzie się znacznie lepiej w polskich miastach.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

wybory art wyborczy

Tylko Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak wznieśli się ponad podziały w mieście! – Reszta nie umiała powiedzieć dobrego słowa o swoich wyborczych rywalach

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM to nasza nowa akcja na czas kampanii samorządowej. Kandydaci na Burmistrza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *