insta
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Poseł Jerzy Wilk w Braniewie: „Dlaczego pracujemy po nocach? Procesowanie poprawek opozycji zajmuje ok. 10 godzin!”
IMG_1108

Poseł Jerzy Wilk w Braniewie: „Dlaczego pracujemy po nocach? Procesowanie poprawek opozycji zajmuje ok. 10 godzin!”

Za nami spotkanie w Braniewie z Posłem PiS Jerzym Wilkiem w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatoka” przy ulicy Matejki 9. Spotkanie trwało ponad godzinę i było merytorycznym i ciekawym wystąpieniem świeżo upieczonego Posła z Prawa i Sprawiedliwości. Zostały poruszone główne priorytety rządu oraz sprawy lokalne.

Poseł Jerzy Wilk tłumaczy dlaczego Sejm pracuje po nocach

Spotkanie w Braniewie odbyło się w związku z otwarciem Biura Poselskiego Posła Jerzego Wilka w Braniewie. Poseł PiS podkreślił na początku spotkania, że zgodnie z tym co obiecywał w kampanii wyborczej jego biuro poselskie powstało w Braniewie. Będą tu pracowali wolontariusze pomagający mieszkańcom ale co ważne podkreślenia Poseł będzie raz w miesiącu pełnił swój dyżur i pośredniczył w przekazywaniu ich problemów do Warszawy.

Później poruszone zostały oczywiście sprawy polityczne zaczynając od tych krajowych. Poseł PiS Jerzy Wilk odniósł się do sytuacji tranzytowej na granicy polsko- rosyjskiej. Wyraził swoje zrozumienie dla przedsiębiorców, którzy zainwestowali środki w ciężarówki, mają leasingi i kredyty a nie mogą prowadzić w sposób należyty swojej działalności. Tu jednak wspomniał jak ważne jest by rządy podpisywały korzystne umowy, które nie będą doprowadzały do takich sytuacji. Przywołał tu przykład niezbyt dogodnej dla Polski umowy na Kanale Żeglugowym podpisanej przez byłego ministra w rządzie PO-PSL Radosława Sikorskiego gdzie co 5 lat trzeba ją odnawiać gdzie każda ze stron może wnieść swój protest do jej dalszego funkcjonowania. Wystarczy, że Rosjanie powiedzą Nie chcą i nie pływamy. Bandery obcych Państw muszą mieć wizy, to jest olbrzymi problem. Mariny stoją puste bo jeśli ktoś ma czekać na wizę to mu się wakacje skończą- słusznie podsumował tą kwestię Poseł Jerzy Wilk.

Poseł Jerzy Wilk podczas spotkania podał wiele plusów przekopu Mierzei Wiślanej. Przede wszystkim liczy na zwiększenie roli gospodarczej regionu oraz atrakcyjności turystycznej. Przypomniał czasy kiedy był Prezydentem Elbląga i prowadził rozmowy w Szwecji, rozmawiał też z Norwegami. Skandynawowie bardzo lubią turystykę na jachtach, natomiast zimy tam są srogie. Stąd też zdaniem Pana Posła mieszkańcy Skandynawii z chęcią na okres zimy parkowali by swoje jachty u nas na Zalewie Wiślanym, jeżeli u nas powstałyby warsztaty szkutnicze gdzie te jachty będzie się naprawiało to ludzie będą mieli pracę- wyliczał plusy.

Dość ciekawą opowieść Posła znającego życie na Wiejskiej w Warszawie była sprawa tajemniczych nocnych głosowań. Wielu z nas ogląda relacje medialne i ulega zgubnemu poczuciu, że koalicja rządząca ma coś do ukrycia dlatego głosuje po nocach. Oczywiście nie jest to prawdą bo jak w dobie XXI wieku i internetu, relacji transmitowanych w Sejmie na żywo gdzie nie umknie żadna wypowiedź można cokolwiek ukryć?! Tłumaczył tą sytuację świetnie Poseł Jerzy Wilk mówiąc w ten sposób:

„Dlaczego pracujemy po nocach? Jak ma być inaczej jeśli opozycja zgłasza do ustawy budżetowej ponad 200 poprawek. Wystarczy policzyć na każdą poprawkę (wypowiedź i ewentualne pytania) po ok. 2-3 minuty to jest 600 minut czyli 10 godzin na same poprawki” – (wypowiedź od 17 minuty)

A co z programem 500 +?

„Program 500 + jest potrzebny. Te pieniądze trafią do polskich rodzin. Przy wszystkich zagrożeniach jakie mogą pojawić się przy realizacji tego programu warto go zrealizować. Zawsze jeśli pieniądze będą źle wydawane to pracownicy opieki społecznej będą mogli zamienić wypłatę gotówką na formę wypłat rzeczowych. Wierzymy, że zwiększy to dzietność. Tu Poseł przypomniał chociażby program becikowego gdzie po wprowadzeniu dzietność skoczyła do góry. Dlaczego w Anglii nasze dziewczyny rodzą dzieci i je wychowują? Tam są doskonałe warunki i opieka Państwa i dlatego to robią. Ten model również można zrealizować w Polsce, pieniądze, które przeznaczymy na 500 + z całą pewnością szybko wrócą na rynek gdyż te rodziny nie będą tych pieniędzy raczej trzymać w przysłowiowej skarpecie”- tłumaczył swoje zdanie na temat programu 500 + Poseł Jerzy Wilk. (wypowiedź od 22 minuty nagrania)

Spotkanie z mieszkańcami Braniewa można uznać za jak najbardziej udane. Jeśli ktoś chce poznać życie Posła nie tylko z relacji medialnych to spotkanie z Posłem Jerzym Wilkiem z całą pewnością jest idealną okazją do tego. Warto na nie przychodzić w przyszłości.

 

 

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Rusza nabór uzupełniający do „Parasol na start-indywidualny program inkubacji – ETAP II „

Przedsiębiorco! Nabór uzupełniający do projektu: „Parasol na start-indywidualny program inkubacji” na 2020 rok został otwarty. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *