Remi Dom Seniora
Strona Główna / Finanse / Prezes PiS chce odrodzenia polskiego kapitalizmu z początku lat 90-tych
kacyznsi-elblag

Prezes PiS chce odrodzenia polskiego kapitalizmu z początku lat 90-tych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazuje, że marzy mu się Polska bogata, która osiągnie sukces gospodarczy, z którego jako Naród będziemy dumni.

O roli gospodarki w Polsce Prezes Jarosław Kaczyński mówił w wywiadzie dla radiowej Jedynki. W audycji powiedział:

„Chcielibyśmy, aby zrodziła się druga fala polskiego kapitalizmu i rząd Mateusza Morawieckiego ma temu sprzyjać” (przyp. Red. nawiązanie do przedsiębiorczości Polaków i fali kapitalizmu jaka wybuchła w Polsce pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych)

Podczas rozmowy Prezes PiS słusznie wyjaśnił, że w Polsce nie ma jasnego podziału na prawą stronę, centrum czy lewą stronę sceny politycznej. W polskim społeczeństwie są nieporównywalnie bardziej skomplikowane podziały i bardzo trudne do ujęcia w tym ogromnie uproszczonym schemacie.

„My chcemy przemawiać także do tych, którzy może nie zawsze podzielają wszystkie nasze poglądy, ale którzy po prostu chcą sprawnego państwa, sprawnego także w dziedzinie gospodarczej. Chcą odblokowania możliwości, np. awansu przedsiębiorców z kategorii małych do średnich, ze średnich do dużych, a z dużych może nawet do wielkich” – mówił Kaczyński. Dodał przy tym, że dotychczas z różnych powodów istniały w Polsce blokady w tej kwestii.

Prezes Jarosław Kaczyński słusznie podkreślił, że nie jest to tylko i wyłącznie sprawa polityki rządu, ale też „sprawa pewnych przemian świadomości społecznej”.

Rząd PiS, od kiedy objął władze, sporo wspomógł tą grupę społeczeństwa, która czuła się zaniedbana od 1989 roku. Mimo to nawet najwspanialszy plan i program rządu nie ma prawa się powieść, jeśli Polacy sami nie zaczną stawiać na swój osobisty rozwój, edukację i chęć korzystania z sukcesów, jakie można w Polsce osiągnąć i to nie koniecznie tylko i wyłącznie na etacie.

Red. źródło Jedynka Polskie Radio

Komentarze

comments

Zobacz również

Bosaoplakat

Wieczór autorski w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz i promocję …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *