http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Finanse / Prezydent Andrzej Duda też stawia na innowacje. We wtorek spotkał się z Prezes YouTube!
YouTube

Prezydent Andrzej Duda też stawia na innowacje. We wtorek spotkał się z Prezes YouTube!

Nie tylko minister Mateusz Morawiecki chce wieść prym w nacisku na innowacje w Polsce. Również Prezydent Andrzej Duda dokładnie bada temat, a w miniony wtorek spotkał się z Prezes YouTube.

Prezesem YouTube jest Susan Wojcicki, która ma polskie korzenie. Prezydent Polski wręczył jej podczas spotkania biało- czerwoną flagę.

Przy okazji Prezydent Andrzej Duda oraz Susan Wojcicki porozmawiali o rozwoju nowych technologii i wspieraniu start- upów, a także inwestycjach Google w Polsce. Pan Prezydent dopytywał się też Pani Susan jak „odkryła na nowo swoją polskość”.

Susan Wojcicki z wykształcenia jest ekonomistką i przez wiele lat była wiceszefową Google. Od 2014 roku jest prezesem YouTube. Posiada polskie obywatelstwo.

Urodziła się w 1968 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej ojciec Stanley Wojcicki ma polskie pochodzenie, jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Stanforda, matka Esther Wojcicki jest dziennikarką i edukatorką o rosyjsko-żydowskich korzeniach.

Dziadek Susan, Franciszek Wójcicki, był prawnikiem i posłem na Sejm Ustawodawczy. Przed wojną należał do Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici”, w czasie okupacji był urzędnikiem rządu londyńskiego, po wojnie należał do PSL Stanisława Mikołajczyka. Babcia, Janina Wójcicka, była pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1948 roku opuściła Polskę wraz ze swym synem, a ojcem Susan. Dziadkowi Susan nigdy nie udało się wyjechać z Polski.

Czy Polska już wkrótce chce stać się filią Doliny Krzemowej z USA?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza, 24 września 2019 r. o godz. 9.00,  na spotkanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *