Strona Główna / Konkursy / Przed nami 13 edycja Konkursu Papieskiego
pap

Przed nami 13 edycja Konkursu Papieskiego

„Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”, tak brzmi hasło tegorocznej – trzynastej już edycji – Konkursu Papieskiego, największego w Polsce konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, skierowanego do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.

Dlaczego warto wziąć udział w Konkursie? Oprócz intelektualnej przygody oraz gwarantowanej satysfakcji, na zwycięzców czeka nagroda główna – wycieczka do Rzymu oraz indeksy na kierunki filozofia i teologia na sześciu uczelniach w Polsce!

W nadchodzącym roku chcielibyśmy zaproponować młodzieży próbę spojrzenia na swoje życie w oparciu o świadomość własnej tożsamości narodowej, odwołując się do autorytetu Ojca Świętego.

Tegoroczna edycja Konkursu rozpocznie się już 27 lutego 2017 roku. Co należy zrobić, aby wziąć w niej udział? Należy jedynie, między 27 lutego a 26 marca, zarejestrować się jako uczestnik poprzez stronę internetową konkurspapieski.pl , oraz wypełnić krótki quiz on-line. Uczniowie, którzy odpowiedzą poprawnie na ponad połowę z 20 zadanych pytań, zostaną zakwalifikowani do II etapu konkursu, który odbędzie się 3 kwietnia. Najlepsi otrzymają kolejne zadanie – napisanie eseju na jeden z zadanych tematów. Finalistów 3 czerwca czeka ustna obrona prac.

Konkurs Papieski realizowany jest pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

Komentarze

comments

Zobacz również

b9913625-235a-4b6c-87db-9c5a965e2f00

Koncert Lata z Radiem w Braniewie w 2019 roku? – jest na to duża szansa

Lato z Radiem od lat jest jedną z najbardziej znanych tras koncertowych w Polsce. Wielu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *