Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Przewożąc dzieci autem nie zadbała o ich bezpieczeństwo 
policja

Przewożąc dzieci autem nie zadbała o ich bezpieczeństwo 

Nieodpowiedzialnością wykazała się pewna kierująca z powiatu braniewskiego. Kobieta nie dość, że sama podróżowała bez zapiętych pasów, to nie zadbała o bezpieczeństwo dzieci, przewożąc je w nieodpowiedni sposób. Na kolanach maluchów policjanci dostrzegli element konstrukcyjny łóżka. Kierowco, rodzicu – włącz myślenie ! 

Brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazała się mieszkanka powiatu braniewskiego. Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali ją do kontroli bo dostrzegli, że nie ma zapiętego pasa bezpieczeństwa. Szybko okazało się jednak, że kobieta nie tylko nie zadbała o swoje bezpieczeństwo, ale i naraziła podróżujące z nią dzieci. Maluchy przewożone były w sposób nieprawidłowy, a do tego na ich kolanach leżał element konstrukcyjny łóżka.

baner 750

Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi. Na tym jednak kontrola się nie zakończyła. Funkcjonariusze zadbali o to, aby w dalszą podróż dzieci ruszyły już bezpiecznie. Element, który był na ich kolanach został zabezpieczony w bagażniku, a maluchy prawidłowo zapięte pod czujnym okiem policjantów.

Funkcjonariusze przypominają –w takich przypadkach mandat to najłagodniejsza z kar. Dziecko przewożone w samochodzie w sposób niewłaściwy, już podczas zwykłej kolizji może odnieść bardzo poważne obrażenia ! Kierowco, rodzicu – włącz myślenie.

sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *