abimex
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku  w Braniewie ruszyły pełną parą
AIL 001 Kamil Stachowicz Plakat_A3-page-001.jpg mm

Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku  w Braniewie ruszyły pełną parą

W październiku na terenie Braniewa odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku – dla Amelki i Innych Pacjentów. Rodzina i przyjaciele Amelki liczą na zaangażowanie świadomej problemu, jakim jest rak krwi, społeczności Bierawa i okolic.  

Poniżej przedstawiamy Państwu historię Amelki:

5- letnia Amelka to radosna i pełna energii dziewczynka. Uwielbia pływać, jeździć na rowerze, podróżować i oczywiście rozrabiać z tatą. Ma dwa cudowne kotki Wirusa i Lunę, a w przyszłości chce leczyć zwierzęta. Niedługo przyjdzie na świat jej wymarzony braciszek.

MK_WEB_985x200

Wraz z rodzicami mieszka w Londynie. Mama i tata pochodzą z Braniewa, gdzie mieszka cała jej rodzina. Dotychczas taki był jej świat pięciolatki, chodziła do nowej szkoły, w której niestety nie zdążyła poznać wszystkich koleżanek.

Teraz jej życie toczy się między domem a szpitalem, ponieważ na początku września dowiedziała się, że choruje na anemię aplastyczną i potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Amelka sama mówi, że ma „niedobrą krew”, którą trzeba wyleczyć. Czeka, aż wszystko będzie dobrze….

Pokażmy wspólnie Amelce, że chorobę można pokonać – dajmy jej i Innym pacjentom szansę na powrót do normalnego życia. Zarejestrujmy się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS!

Komentarze

comments

Zobacz również

Braniewska Liga

Rusza regionalna piłkarska Liga Mistrzówǃ Zapisz swoją drużynę do BALPN – amatorskiej ligi piłki nożnej im. Czesława Staszczyńskiego

Marzy aby zostać gwiazdą jak Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski czy Leo Messi? Piłka nożna to …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *