Strona Główna / Aktualności / Braniewo / PWSZ rozpoczął współpracę z Stowarzyszeniem „Uniwersytet III Wieku w Braniewie”
20180222-umowa01

PWSZ rozpoczął współpracę z Stowarzyszeniem „Uniwersytet III Wieku w Braniewie”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu objęła patronatem naukowym Stowarzyszenie „Uniwersytet III Wieku w Braniewie”. Umowę o współpracy podpisali: Rektor PWSZ w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, Prorektor ds. Organizacyjnych PWSZ w Elblągu dr Irena Sorokosz, Prezes Stowarzyszenia Krystyna Jarmałkowicz oraz Skarbnik Danuta Dąbrowska.

Porozumienie zawarte 22 lutego br., ma na celu współpracę w zakresie wspierania i rozwoju działalności edukacyjnej, upowszechniania osiągnięć nauki, propagowania pogłębiania wiedzy i zainteresowań przez osoby dorosłe. W ramach umowy Uczelnia oferuje bazę dydaktyczną oraz wykwalifikowaną kadrę naukową. Protektorat elbląskiej PWSZ-tki obejmie dodatkowo doradztwo w doborze tematyki zajęć i kadry wykładowców, jak również współpracę w zakresie propagowania w uczelni działań na rzecz zdrowego, pogodnego i pożytecznego trybu życia ludzi starszych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od wielu lat wychodzi naprzeciw społecznym potrzebom aktywizacji osób starszych. Działająca w Uczelni Akademia Seniora i Uczelnia Otwarta prowadzi zajęcia o charakterze otwartym dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny. Spotkania w formie wykładów, warsztatów i laboratoriów prowadzą nauczyciele akademiccy oraz specjaliści-praktycy z różnych dziedzin nauki. Od 2012 roku PWSZ w Elblągu współpracuje również z Pasłęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, nad którym także sprawuje patronat naukowy.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Dom Pogodnego Seniora REMI już otwarty – trwa nabór na wolne miejsca

Problem starości w Polsce nie musi być bólem głowy. Wszystko za sprawą nowo otwartego Domu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *