Strona Główna / Aktualności / Braniewo / PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM: Czy braniewianie poznają umowy, jakie były zawierane przez Urząd Miasta za rządów Burmistrz Moniki Trzcińskiej w 2015 roku?
wybory art wyborczy

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM: Czy braniewianie poznają umowy, jakie były zawierane przez Urząd Miasta za rządów Burmistrz Moniki Trzcińskiej w 2015 roku?

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM zbliżają się do końca kampanii samorządowej I tury wyborów. Po serii pytań ogólnych o kandydatach pora na ostatni akcent. Tuż przed ciszą wyborczą chcemy się dowiedzieć o kilka rzeczy związanych z finansami miasta, transparentnością urzędu oraz co kandydaci mają do powiedzenia na finiszu swoim wyborcom. Jutro dowiecie się co odpowiedzieli.

Zbigniew Dalak, Tomasz Sielicki, Wojciech Penkalski otrzymali poniższe pytania. Jak odpowiedzą?

  1. Pani Burmistrz Braniewa na skutek naszych próśb podczas swojej kadencji zamieściła rejestr umów cywilno-prawnych. Dzięki temu braniewianie mogą śledzić z kim i za jakie kwoty Urząd podpisuje umowy.

Niestety po dziś dzień Pani Burmistrz Braniewa nie opublikowała rejestru umów za pierwszy rok rządów gdy rządziła jeszcze razem z wiceprezydentem Winicjuszem Sokołem.

Po naszym apelu do władz miasta Publiczny Rejestr Umów w Braniewie za 2016 rok jest dostępny dla mieszkańców. Co z umowami za 2015 rok?

Czy jeśli obejmie Pan Urząd Burmistrza Braniewa będzie Pan publikował rejestr umów w każdym roku sprawowania urzędu? Czy jeśli obejmie Pan Urząd to czy opublikuje Pan rejestr umów za rok 2015 w celu transparentności dla mieszkańców. O pełnej transparentności urzędów mocno mówi Robert Biedroń, który notabene popiera Panią Monikę Trzcińską.

2) Braniewo od wielu lat nie korzysta z formuły inwestycji Partnerstwa Publiczno- Prywatnego. Czy jeśli obejmie Pan Urząd będzie Pan chciał korzystać z takich form inwestycji, które nie obciążają mocno budżetu miasta. Jaką inwestycję do zrealizowania w Braniewie chciałby Pan zrealizować w pierwszej kolejności?

3) Bardzo popularne jest ostatnie dołączanie do wspólnoty miejscowości CittaSlow. Wiąże się to z dużymi środkami dla miasta. Czy jak obejmie Pan Urząd Burmistrza Braniewa będzie Pan chciał zgłosić Braniewo do CittaSlow?

Miliony złotych płyną do mniejszych miejscowości w warmińsko- mazurskim. Braniewo nie zgarnia z tej puli ani złotówkiǃ

4) Prosimy o napisanie ostatniego słowa do wyborców. Dlaczego to Pan będzie najlepszym kandydatem ze wszystkich?

Burmistrz Monika Trzcińska z kolei otrzymała następujące pytania:

1) Pani Burmistrz Braniewa na skutek naszych próśb podczas swojej kadencji zamieściła rejestr umów cywilno-prawnych. Dzięki temu braniewianie mogą śledzić z kim i za jakie kwoty Urząd podpisuje umowy.

Niestety po dziś dzień  nie opublikowała Pani rejestru umów za pierwszy rok rządów gdy rządziła Pani jeszcze razem z wiceprezydentem Winicjuszem Sokołem.

Po naszym apelu do władz miasta Publiczny Rejestr Umów w Braniewie za 2016 rok jest dostępny dla mieszkańców. Co z umowami za 2015 rok?

Czy jeśli wejdzie Pani do II tury wyborów deklaruje Pani, że ujawni Pani rejestr umów za 2015 rok?

2) Braniewo od wielu lat nie korzysta z formuły inwestycji Partnerstwa Publiczno- Prywatnego. Czy jeśli obejmie Pani Urząd będzie Pani chciała korzystać z takich form inwestycji, które nie obciążają mocno budżetu miasta. Jaką inwestycję do zrealizowania w Braniewie chciałaby Pani zrealizować w pierwszej kolejności?

3) Bardzo popularne jest ostatnie dołączanie do wspólnoty miejscowości CittaSlow. Wiąże się to z dużymi środkami dla miasta. Czy jak obejmie Pani Urząd Burmistrza Braniewa będzie Pani chciała zgłosić Braniewo do CittaSlow?

Miliony złotych płyną do mniejszych miejscowości w warmińsko- mazurskim. Braniewo nie zgarnia z tej puli ani złotówkiǃ

4) Prosimy o napisanie ostatniego słowa do wyborców. Dlaczego to Pani będzie najlepszym kandydatem ze wszystkich?

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Kamil Bednarek i Liber&Ino Ros gwiazdami Dni Braniewa 2019

Wielu z nas nie mogło sie doczekać kto będzie w tym roku gwiazdami na Dni …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *