https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Radni dyskutują o zmianie nazwy szkoły! Dlaczego władze miasta i Radni podczas Sesji Rady Miasta nie rozmawiają o gospodarce i kryzysie?
sesja2

Radni dyskutują o zmianie nazwy szkoły! Dlaczego władze miasta i Radni podczas Sesji Rady Miasta nie rozmawiają o gospodarce i kryzysie?

Dziś, w środę, odbyła się kolejna sesja Rady Miasta w Braniewie. Niestety, podsumowanie bieżących działań Burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego , nie napawa optymizmem na przyszłość. Czy coś się zmieni?

Kryzys gospodarczy szaleje. Tymczasem Radni podejmują uchwałę o zmianie nazwy Szkoły Podstawowej!

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu opublikowaliśmy materiał o tym, że władze Braniewa w skutek koronawirusa i kryzysu gospodarczego szalejącego na świecie będą zmuszone podjąć radykalne działania w celach restrukturyzacji wielu spółek miejskich i bieżącego funkcjonowania miasta.

Koronawirus zmusi władze miasta i Burmistrza Braniewa do odważnych reform! Warto skorzystać z wielu pomysłów jakie od lat przedstawiał Wojciech Penkalski

Dziś odbyła się XVIII sesja Rady Miasta, Burmistrz Tomasz Sielicki, wstawił post z przebiegu tej Sesji Rady Miasta w których wypunktował uchwały Radnych podczas porządku dzisiejszej sesji Rady Miasta. Jednym z punktów jest np. zmiana nazwy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II.

Uchwały Radnych dotyczące takich spraw jak m.in.

– zmiana nazwy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II
– zasad ponoszenia odpłatności za pobyt osób bezdomnych w schroniskach
– obniżenie obowiązkowego tygodniowego wymiaru zajęć dla dyrektorów i zastępców dyrektorów placówek oświatowych podległych Miastu w roku szkolnym 2020/2021
– inne bieżące sprawy

uchwaly

Całość obrad Sesji Rady Miasta nie napawa optymizmem. Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki oraz Skarbnik Miasta Katarzyna Mirkowska przedstawili sprawozdanie bieżące oraz proponowane zmiany w uchwale zmian budżetu miasta na 2020 roku. Niestety, żaden Radny, nie chciał zadać nawet ani 1 pytania podczas sesji Rady Miasta na temat tego jakie plany ma miasto dotyczące przyszłości Braniewa w dobie kryzysu, który nieubłagalnie w Polsce i na świecie nastąpi jako następstwo pandemii koronawirusa. Widać to po dzisiejszych spadkach na giełdzie jakie rozpoczęły się na świecie, w USA i także w Polsce. Inwestorzy już czują, że sytuacja w gospodarce będzie trudna w drugim półroczu.

Na sali obrad dominowała jednak atmosfera spokojna, jakby rok 2020, nie różnił się niczym od poprzednich. Dyskusja dotyczyła remontu uliczek, chodników, pozyskiwania środków np. z programu zdalna Szkoła czy zakupów płynów do dezynfekcji. Radni podjęli również uchwałę o zmianie nazwy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II.

Wydaje się, że postawa władz miasta jak i Radnych podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej była zbyt skromna w dyskusje na temat finansów miasta. Dodatkowo, po dziś dzień, nie otrzymaliśmy odpowiedzi z miasta na zadane pytanie przez naszą Redakcję odnośnie tego o ile zmieniły się wpływy z podatków do kasy miejskiej w tym roku z porównaniem do roku ubiegłego. Dla przykładu, np. w Gdynii jest to spadek aż o ok. 24 miliony złotych. Liczymy, że miasto już wkrótce poda nam te dane bo jest to niezwykle ważna liczba by wiedzieć czy w najbliższych miesiącach budżet miejski nie będzie miał znacznej wyrwy w budżecie a wiele realizacji będzie mogło stanąć pod znakiem zapytania?!

Jan Paweł II, patron Szkoły Podstawowej nr 6, mawiał „musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. Warto by lokalni decydenci rozmawiając o zmianie nazwy SP6 w Braniewie pamiętali o tych słowach i już wkrótce, w najbliższych miesiącach, dali się poznać z dyskusji o reformatorskiej wizji zmian w Braniewie.

Scenariusz-lekcji-Jan-Paweł-II-700x438

Komentarze

comments

Zobacz również

20200206_151330

Prawie 700 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych na Warmii i Mazurach  

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w pierwszym półroczu br. przeprowadzili 97 kontroli legalności zatrudnienia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *