Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Ruszają loty z Warmii i Mazur do Zagłębia Ruhry
SONY DSC

Ruszają loty z Warmii i Mazur do Zagłębia Ruhry

Pierwszy lot z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Dortmundu zaplanowano na 14 maja 2018 roku. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów o nowym połączeniu poinformowali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Gabor Vasarhelyi z Wizz Air.

Obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizzair), Londynu-Stansted (Ryanair). Z kolei 27 marca 2018 roku zostaną uruchomione loty do Lwowa (LOT), natomiast w okresie od 19 czerwca do 4 września podróże do Burgas (Bułgaria) oraz Kolonii (Niemcy) obsługiwać będzie firma lotnicza Small Planet.

Siatka połączeń z warmińsko-mazurskiego lotniska poszerzy się niebawem o bezpośrednie połączenie z kolejnym europejskim miastem. Już w połowie maja zostaną uruchomione regularne loty do Dortmundu. Nowa trasa do Zagłębia Ruhry z pewnością wzmocni relacje biznesowe oraz turystyczne pomiędzy Polską i Niemcami.

– Już od dawna mieszkańcy naszego regionu zainteresowani byli tym kierunkiem – mówimarszałek Gustaw Marek Brzezin. – Jest on dla nas bardzo istotny, także z innych powodów, tym bardziej, że port w Dortmundzie ma bardzo duże znaczenie logistyczne. To okno nie tylko na Europę, ale również na cały świat. Cieszę się, że siatka połączeń z naszego lotniska ciągle się powiększa i zwiększa się liczba osób, które z niego korzystają. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury od początku funkcjonowania obsłużył już ponad 160 tys. pasażerów.

Trasę obsługiwać będzie Wizz Air, czyli największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej.

– To dla mnie wielka przyjemność, że możemy przekazać Państwu tę informację – mówiłGabor Vasarhelyi, menedżer do spraw komunikacji w Wizz Air. – My już od dawna promujemy region Warmii i Mazur wśród naszych klientów. Wierzę, że turyści z Niemiec zdecydują się jeszcze liczniej odwiedzać ten uroczy region, co wpłynie korzystnie również na rozwój lokalnego rynku pracy. To także dogodne rozwiązanie w kontekście turystycznych wyjazdów weekendowych.

Loty będą się odbywać się dwa razy w tygodniu – poniedziałki oraz piątki. Już teraz można rezerwować bilety, które kosztują od 59 zł.

Komentarze

comments

Zobacz również

50031997_603144790124716_4722410112109510656_n (1)

Zmiana terminu Grand Prix

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem w dniu jutrzejszym żałoby  narodowej pierwszy etap Grad Prix …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *