Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Ruszyła ogólnopolska akcja „Ślimak na Lato” – zapraszamy braniewskie restauracje do współpracy
slimak art

Ruszyła ogólnopolska akcja „Ślimak na Lato” – zapraszamy braniewskie restauracje do współpracy

„Ślimak na Lato” to ogólnopolska akcja do której mogą dołączyć restauracje oraz inne punkty gastronomiczne chcące zaskoczyć swoich gości nowymi smakami. W tegoroczne wakacje Polacy będą mogli poznać smaki, które niegdyś gościły na stołach polskich czy francuskich królów. Będzie smacznie, słonecznie i z wieloma konkursami a to wszystko w przystępnych cenach dla każdego. Są już pierwsze opinie tych, którzy już smakowali… Przepyszne!

Akcja „Ślimak na Lato” to ogólnopolski projekt mający na celu popularyzację dań ze ślimaków. Dla wszystkich Polaków ma być to cenna wakacyjna kulinarna podróż do smaków niezwykle popularnych na stołach polskich królów.

Swój złoty czas w Polsce ślimaki odniosły w XVII w. gdy zachwyciła się nimi polska arystokracja. Przyrządzano je po francusku z nadmiarem pikantnych przypraw. We Francji zostały one wyniesione na królewski stół dopiero w XIX w. przez wielkiego smakosza hrabiego Charlesa Mauricea de Talleyrand-Perigorda. Dania ze ślimaków cieszyły się dużą popularnością w dwudziestoleciu międzywojennym. Dopiero po wojnie władza ludowa stanęła na stanowisku, że ślimaki to burżuazyjne dania i polskiemu socjalistycznemu robotnikowi nie wypada jeść tak wykwintnej potrawy. Były one dostępne dla nielicznych w latach 70-tych PRL.

Głównym patronem akcji jest firma SNAILS GARDEN będąca jednym z ogólnopolskich liderów produkcji kawioru oraz przetwórstwa ślimaków jadalnych śródziemnomorskich na skalę Polski, a nawet Europy. Na rynku istnieje od 13 lat a jej założycielami i specjalistami w tej dziedzinie są Mariola i Grzegorz Skalmowscy.

Ślimaki tej firmy eksportowane są do Francji, Hiszpanii czy Włoch. Oprócz hodowli uruchomili pierwszą w Polsce rodzinną przetwórnię ślimaka.

Na bazie śluzu ze ślimaka są też firmą produkującą kremy, które nagradzane są wieloma certyfikatami jakości i licznych nagród.

Będzie smacznie, słonecznie i z wieloma konkursami…

Pierwszym punktem w akcji „Ślimak na Lato” był Starogard Gdański. Tam za projekt odpowiedzialny jest portal BogatyStarogard.pl oraz Restauracja i Pizzeria Oaza.

W menu starogardzkim menu akcji „Ślimak na Lato” znajdziecie m.in. takie dania jak:

– Zupa ze ślimaków

– Panierowane kulki ze ślimaków (idealna przekąska do piwa na EURO 2016)

– Ślimaki ze szpinakiem w cieście francuskim,

– Ślimaki z Ryżem,

– Ślimaki po Katalońsku,

– Pizza ze ślimakami

Propozycji dań jest jednak znacznie więcej. Poza daniami ze ślimaków w akcji „Ślimak na Lato” czeka też wiele ciekawych wydarzeń i konkursów dla gości każdej restauracji.

Są już kolejne Restauracje i punkty gastronomiczne, które już wkrótce otworzą swoje punkty.

Jeśli więc prowadzisz Restaurację lub obiekt gastronomiczny w Braniewie już dziś dołącz do wakacyjnego projektu „Ślimak na Lato” z firmą SNAILS GARDEN o zasięgu ogólnopolskim i europejskim.

Jednym z partnerów akcji jest portal bogatebraniewo.pl

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie www.slimaknalato.pl

Zobacz opinie o daniach ze ślimaka, są smaczne:)

Komentarze

comments

Zobacz również

CAMINO Tolkmicko

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza

NASZYM MAŁYM CAMINO przeszliśmy już w tym roku ok. 40 kilometrów z Braniewa do Tolkmicka. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *