Strona Główna / Finanse / Ryanair odwołuje kolejne loty! – w tym także z Polski
ryanair

Ryanair odwołuje kolejne loty! – w tym także z Polski

Ryanair nie schodzi z pierwszej linii ognia medialnego. Po tym, jak linia lotnicza odwołała sporą ilość lotów, do 1 listopada wydawało się, że to już koniec jednak nic bardziej mylnego. Otóż w tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że odwołano kolejne 18 tys. lotów z sezonu jesienno – zimowego.

Irlandzka linia lotnicza nie ma ostatnio dobrej passy. Odwołano loty, które dotkną aż 400 tys. pasażerów. Firma jest gotowa do wypłaty odszkodowań dla pasażerów czy też zapewnienia alternatywnych rozwiązań.

Co ciekawe firma poinformowała o zawieszeniu aż 34 tras! Dotyczy to niestety również Polski. Biuro prasowe Ryanair przekazało PAP, że zawieszone zostaną połączenia pomiędzy Szczecinem a Edynburgiem, Hamburgiem a Katowicami, Newcastle a Gdańskiem, Modlinem a Salonikami, Trapani a Krakowem, Wrocławiem a Warszawą i Gdańskiem a Warszawą.

Jak podkreślono, wszyscy pasażerowie dotknięci odwołaniami lotów otrzymają ofertę alternatywnej podróży lub pełnego zwrotu kosztów, a także vouchery o wartości 40 euro (w jedną stronę) lub 80 euro (w dwie strony) powyżej średniej ceny lotu z liniami.

Ryanair bagatelizuje nieco sprawę, mówiąc, że zakłócenia dotyczą jedynie 1% lotów dokonywanych w skali roku, gdzie irlandzka linia lotnicza rocznie obsługuje 129 milionów pasażerów.

Nawet jeśli problem dotyczy tylko 1%, to jednak negatywna prasa w ciągu ostatnich miesięcy z całą pewnością podłamie zaufanie konsumentów do marki Ryanair. Czy firmie uda się odbudować reputacje i utrzymać na rynku?

Red. źródło PAP

Komentarze

comments

Zobacz również

dsc_0059

Oświadczenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie realizacji RPO WiM na lata 2014-2020

7 i 18 września br. Minister Inwestycji i Rozwoju na konferencjach prasowych, a w ślad …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *