Strona Główna / Finanse / Rynek amerykańskich akcji jest przewartościowany – tak uważa 81 % inwestorów
Grunge American Flag

Rynek amerykańskich akcji jest przewartościowany – tak uważa 81 % inwestorów

Giełdy w USA przestały ostatnio mocno rosnąć, a nawet pojawiają się pierwsze spadki. Czy to pokłosie obaw inwestorów o przewartościowanie akcji amerykańskich i czy doprowadzi to do większej bessy?

Aż 81 % inwestorów ocenia amerykańskie akcje jako przewartościowane. Jak jednak oceniają ankietowani przez Bank of America ML, nie powinno to doprowadzić do nowej bessy.

Badanie zostało przeprowadzone między 10 a 16 marca. Co ciekawe obawy o przewartościowanie są największe od 2000 roku. Przypomnijmy, że wielki krach i bańka internetowa nastąpiła rok później.

Mimo obaw wciąż większość przeważa akcje w portfelach. Odsetek przeważających akcje był wyższy od udziału niedoważających je o 48 pkt procentowych, jest to największa różnica od dwóch lat.

Największe zagrożenie dla hossy na rynkach akcji to wzrost stóp procentowych – tak uważało 35 proc. spośród wszystkich ankietowanych. Nie byli to jednak zwykli ankietowani, tylko osoby zarządzające łącznie aż 592 mld dolarów. 18 % uważa z kolei początek bessy spowodowany pogorszeniem wyników finansowych spółek.

Za mniej ważne powody podawali to, czym martwimy się najbardziej w Europie, czyli zwycięstwa wyborcze populistów, globalna wojna handlowa czy krach na rynku obligacji.

Jak jednak dobrze wiemy, powód krachu zazwyczaj pojawia się nagle i uruchamia lawinę, której nikt nie przewidział. Kto wie, czy ci, którzy mimo wiedzy o przewartościowaniu akcji przeważają obecnie, akcje nie są w dużym błędzie….

Red. źródło Puls Biznesu

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza, 24 września 2019 r. o godz. 9.00,  na spotkanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *