Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Seniorzy odwiedzili braniewskich policjantów 
20190612_101217

Seniorzy odwiedzili braniewskich policjantów 

Jak wygląda policyjne stanowisko kierowania ? Na czym polega służba przewodnika psa ? Czym jest AFIS ? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi usłyszeli wczoraj seniorzy z gminy Braniewo, którzy wczoraj odwiedzili braniewską komendę.

W środę (12.06) do budynku braniewskiej komendy zawitali niecodzienni goście. Grupa seniorów – podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze postanowiła z bliska przyjrzeć się policyjnej pracy. W rolę przewodników wcielili się dzielnicowi – asp.szt.Marcin Orłowski oraz sierż.szt. Jacek Gawryś. Zwiedzanie rozpoczęto od pokazania gościom stanowiska kierowania.

baner 004

Seniorzy mogli zobaczyć jak wygląda pierwszy kontakt obywatela z policją. Tuż po tym goście przeszli na zaplecze komendy, by dowiedzieć się nieco więcej o służbie przewodnika psa i przyjrzeć się Czarze. Kolejnym etapem spaceru po komendzie był tzw. niebieski pokój, czyli miejsce przeznaczone do przesłuchań dzieci. Jednym z twórców bajkowych postaci na ścianach tego pokoju był dzielnicowy Orłowski. Wykorzystując swoje malarskie zdolności przez trzy miesiące wspólnie z bratem, kuzynem oraz kolegą (również policjantami) tworzyli pomieszczenie, które do dzisiaj budzi podziw zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych. Po chwili seniorzy przeszli na pierwsze piętro budynku, gdzie spotkali się z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz opowiedział gościom jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne.

Stamtąd zebrani przeszli do sali odpraw, w której czekał na nich nadkom. Tadeusz Telenga – Komendant Powiatowy Policji w Braniewie. Nadkom.Telenga podziękował gościom za wizytę podkreślając, że bardzo ceni sobie dobre relacje z seniorami. Tuż po tym policjanci zaprezentowali zebranym materiały filmowe stworzone przez oficera prasowego promujące pracę funkcjonariuszy. Na zakończenie głos zabrał dzielnicowy asp.szt. Marcin Orłowski, który przypomniał seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

sierż. szt.Jolanta Sorkowicz
Oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez-nazwy-1-3

BogateBraniewo.pl ma już 4 lata! – Świętowanie czas zacząć…

Są wyjątkowe dni w pracy Redakcji, kiedy praca na chwilę spowalnia, a czas świętowania mocniej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *