Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Sieć kolejowa w okolicy Braniewa zostanie zmodernizowana
dworzec

Sieć kolejowa w okolicy Braniewa zostanie zmodernizowana

Spółka PKP PLK S.A. wysłała do dotychczasowej Burmistrz pismo informujące o przewidzianych pracach w związku z modernizacją linii kolejowej. Ma zostać rozbudowane kolejowe przejście graniczne oraz trasy przyległe do Braniewa 204 (Malbork-Elbląg-Braniewo) i 217 (Wielkie Wieżno-Braniewo).

W oficjalnym piśmie możemy przeczytać:

Spółka PKP PLK S.A. planuje prace inwestycyjne na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo (finansowane ze środków budżetu obywatelskiego, realizacja w latach 2021-2023).

Zasadnicze cele projektu to:

– zwiększenie dostępności kolejowego przejścia granicznego,

– skrócenie czasu obsługi przesyłek oraz poprawienie konkurencyjności kolei w transporcie ładunków przez granicę Unii Europejskiej z Rosją (obwód kaliningradzki),

– zmniejszenie skutków oddziaływania na środowisko oraz podwyższenie standardu technicznego linii 204 Malbork- Braniewo i linii Wielkie Wieżno-Braniewo (linia szerokotorowa)

Zmodernizowana kolej ma również przyciągnąć nowych inwestorów w obrębie Braniewa. Natomiast elektryfikacja pozwoli na dopuszczenie pociągów o długości 750 m. Wszelkie szczegóły poznamy z czasem. Obecnie trwają rozmowy między Ministrem Infrastruktury, a PKP PLK S.A. Póki co dworzec PKP w Braniewie oraz linie kolejowe pozostawiają wiele do życzenia. Mamy nadzieję, że inwestycja zostanie ukończona w planowanym czasie i Braniewianie będą chętniej korzystać z przewozów kolejowych.

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *