Strona Główna / Aktualności / Braniewo / ,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo…” – policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie przejść przez pasy
dzieci 1

,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo…” – policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie przejść przez pasy

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Braniewie wyruszyły na edukacyjny spacer. Najmłodsi pod czujnym okiem kierownika ogniwa ruchu drogowego st.asp.Macieja Sucheckiego uczyli się jak bezpiecznie przejść po pasach. Każdy z maluchów otrzymał element odblaskowy. Działania realizowane są w ramach projektu ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie miasta Braniewa’’, który finansowany jest ze środków rządowego programu‘’Razem bezpieczniej’’.

,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo” – właśnie od tych słów rozpoczęły zajęcia przedszkolaki z Braniewa. Prowadzącym lekcję był st.asp.Maciej Suchecki – kierownik ogniwa ruchu drogowego. Najpierw funkcjonariusz uczył dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, udzielił instruktażu, a chwilę później przyszedł czas na sprawdzian umiejętności.

baner 750

Policjant czujnym okiem obserwował czy najmłodsi przekładają wiedzę na praktykę. Tuż przed rozpoczęciem edukacyjnego spaceru przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe. Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo najmłodszych pieszych realizowane są w ramach projektu ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie miasta Braniewa’’, który finansowany jest ze środków rządowego programu‘’Razem bezpieczniej’’.

Aby uchronić uczniów od niebezpieczeństw w trakcie trwania roku szkolnego funkcjonariusze są obecni nie tylko w rejonach szkół. Dzielnicowi spotykają się z najmłodszymi także w klasach, by podczas prelekcji przekazywać im cenne rady dotyczące ich bezpieczeństwa.

Komentarze

comments

Zobacz również

IMG_0535

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Wprowadzony od 15 marca br. zakaz lotów pasażerskich w Polsce, już od 1 czerwca ulega …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *