Strona Główna / Aktualności / Braniewo / „SpoKREWnieni służbą” – oddaj krew wspólnie z policjantami
spokrewnieni_sluzba_logo

„SpoKREWnieni służbą” – oddaj krew wspólnie z policjantami

W najbliższy czwartek, 29 marca 2018 r. w godz. 08:00-11:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno honorowych dawców krwi jak i osoby w przedziale wiekowym 18-65 lat, które chciałyby oddać krew po raz pierwszy, a nie są funkcjonariuszami. Donacja odbywa się pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”, akcji objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.
Oddanie tego cennego daru, którym jest krew to szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym. Tak naprawdę powód oddania krwi może zejść na drugi plan, gdyż liczy się przede wszystkim jedno – że każdy z osobna i wszyscy razem pomagamy w ten sposób innym ludziom.

29 marca 2018 r. (czwartek) przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie i podziel się z potrzebującymi !

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL np.:

– dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,

– dawca wielokrotny- również legitymację Honorowego Dawcy Krwi

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku ( np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.

Liczymy na Twoja obecność. Zapraszamy do jednostki policji w godz. 08:00-11:00 zarówno honorowych dawców jak i osoby w przedziale wiekowym 18-65 lat, które chciałyby oddać krew po raz pierwszy. Donacja odbywa się pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”, akcji objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. Choć zgodnie z nazwą akcji, ma ona mobilizować w tym czasie w głównej mierze mundurowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by drogocenny dar w postaci własnej krwi, złożyli wszyscy, którzy chcą w ten sposób pomóc innym.

ZAPRASZAMY !!

DS

Komentarze

comments

Zobacz również

dsc_0059

Oświadczenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie realizacji RPO WiM na lata 2014-2020

7 i 18 września br. Minister Inwestycji i Rozwoju na konferencjach prasowych, a w ślad …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *