Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Spotkanie policyjnego profilaktyka z licealistami
plakat KWP Olsztyn

Spotkanie policyjnego profilaktyka z licealistami

W poniedziałek ( 05.03.2018 r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie odbyło się spotkanie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie. Tematem spotkania były zagadnienia związane z bezpieczeństwem, krajową mapą zagrożeń bezpieczeństwa i naborem do służby w Policji.

W spotkaniu udział wzięło 23 licealistów z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie. Głównymi tematami spotkania były zagadnienia związane z bezpieczeństwem, funkcjonowanie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Profilaktyk z braniewskiej jednostki st. asp. Kamil Zalewski podczas spotkania poinformował uczniów o zasadach prowadzonego naboru do służby w Policji oraz zachęcał do wstąpienia w swoje szeregi. Uczniom zostala przekazana również informacja o etapach postępowania kwalifikacyjnego.

Podczas spotkania omówiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest wspaniałym narzędziem teleinformatycznym. KMZB służy do skutecznego i bezpośredniego sygnalizowania problemów, występujących wśród lokalnych społeczności. Posiada rozbudowany katalog, który pozwala na bardzo dokładne przekazanie rodzaju zagrożeń, z którymi borykają się mieszkańcy. Taki sposób komunikowania się ze społeczeństwem daje obywatelom realny wpływ na możliwość likwidowania różnego rodzaju uciążliwych zjawisk i sytuacji, ze szczególnym uwzględnieniem czynów zabronionych.

DS

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Dom Pogodnego Seniora REMI już otwarty – trwa nabór na wolne miejsca

Problem starości w Polsce nie musi być bólem głowy. Wszystko za sprawą nowo otwartego Domu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *