Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Spotkanie policyjnego profilaktyka z licealistami
plakat KWP Olsztyn

Spotkanie policyjnego profilaktyka z licealistami

W poniedziałek ( 05.03.2018 r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie odbyło się spotkanie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie. Tematem spotkania były zagadnienia związane z bezpieczeństwem, krajową mapą zagrożeń bezpieczeństwa i naborem do służby w Policji.

W spotkaniu udział wzięło 23 licealistów z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie. Głównymi tematami spotkania były zagadnienia związane z bezpieczeństwem, funkcjonowanie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Profilaktyk z braniewskiej jednostki st. asp. Kamil Zalewski podczas spotkania poinformował uczniów o zasadach prowadzonego naboru do służby w Policji oraz zachęcał do wstąpienia w swoje szeregi. Uczniom zostala przekazana również informacja o etapach postępowania kwalifikacyjnego.

Podczas spotkania omówiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest wspaniałym narzędziem teleinformatycznym. KMZB służy do skutecznego i bezpośredniego sygnalizowania problemów, występujących wśród lokalnych społeczności. Posiada rozbudowany katalog, który pozwala na bardzo dokładne przekazanie rodzaju zagrożeń, z którymi borykają się mieszkańcy. Taki sposób komunikowania się ze społeczeństwem daje obywatelom realny wpływ na możliwość likwidowania różnego rodzaju uciążliwych zjawisk i sytuacji, ze szczególnym uwzględnieniem czynów zabronionych.

DS

Komentarze

comments

Zobacz również

policja

Wezwał bezpodstawnie policyjny patrol, poniósł konsekwencje  

Zgłoszenia policjantom sytuacji, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie lub życie bądź doszło do czynu zabronionego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *