Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Stracił prawo jazdy, bo przewoził pasażerów na tzw. „dostawkach”
82-30900

Stracił prawo jazdy, bo przewoził pasażerów na tzw. „dostawkach”

Podczas wczorajszych działań policyjnych ukierunkowanych na eliminowanie nietrzeźwych kierujących funkcjonariuszy z braniewskiej drogówki skontrowali ponad 900 kierowców. Ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, jednak zaskoczeniem dla nich okazała się kontrola busa. Autem podróżowało 6 mężczyzn, z czego 4 jechało „luzem” leżąc na podłodze lub siedząc na tzw. „dostawkach”. Kierowca, prócz mandatu karnego, poniesie konsekwencje kary administracyjnej – decyzją starosty zostanie zatrzymane mu prawo jazdy.

935 osób zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w trakcie wczorajszej policyjnej akcji. Dwóch kierujących odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu, jeden kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zaskoczeniem dla policjantów była jednak kontrola dostawczego busa, w którym przewożone były osoby w sposób niezgodny z przepisami. Funkcjonariusze drogówki zobaczyli jednego z pasażerów, który siedział na krześle dostawionym pomiędzy dwoma fotelami w kabinie kierowcy. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie był jedynym pasażerem przewożonym w ten sposób. W przestrzeni ładunkowej nieodpowiedzialny kierowca wiózł trzech kolejnych pasażerów – dwóch z nich leżało na podłodze, trzeci siedział na dostawionej ławeczce ogrodowej.

Wynik kontroli mógł być tylko jeden – za przewożenie osób pojazdem nieprzystosowanym w tym celu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierującego i pasażera 54-letni mieszkaniec Elbląga został ukarany 600 zł mandatem. Dodatkowo policjant zatrzymał kierowcy prawo jazdy, które decyzją starosty zostanie mu obowiązkowo zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku przewożenia osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Zatrzymany dokument decyzją starosty zostaje zatrzymany na okres 3 miesięcy.

Komentarze

comments

Zobacz również

20181206_100848

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami gminy Braniewo o ich bezpieczeństwie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy udziale zaproszonych gości, przeprowadzili debatę z mieszkańcami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *