http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym
radar

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi osoby te straciły prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Kolejne osoby straciły prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem braniewska drogówka w dniu 20 czerwca br. zatrzymała uprawnienia do kierowania pojazdem osobowym dwóm osobom.

baner 004

37-letnia mieszkanka Braniewa nie zważając na znaki drogowe jechała przez miejscowość Czosnowo, gmina Płoskinia z prędkością 103 km/h, czyli o 53 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Drugi kierujący to 42-letni mieszkaniec Legionowa, który poruszał się pojazdem osobowym przez miejscowość Strubno, gmina Płoskini z prędkością 104 km/h. Kierujący również złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości o 54 km/h. Oprócz zatrzymania dokumentu prawa jazdy na kierujących za przekroczenie prędkości nałożono mandaty w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Przypominamy! Kierujący który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez-nazwy-1-3

BogateBraniewo.pl ma już 4 lata! – Świętowanie czas zacząć…

Są wyjątkowe dni w pracy Redakcji, kiedy praca na chwilę spowalnia, a czas świętowania mocniej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *