Strona Główna / Finanse / Sukces rządu PiS i polskich przedsiębiorców – jesteśmy europejskim tygrysem gospodarczym. Najwolniej rozwijali się Włosi
wzrost

Sukces rządu PiS i polskich przedsiębiorców – jesteśmy europejskim tygrysem gospodarczym. Najwolniej rozwijali się Włosi

Dane, jakie niedawno opublikował Eurostat pokazują, że Polska to europejski tygrys gospodarczy. Nasz wzrost PKB w 3 kwartale jest najszybszy w Europie, a najgorzej radziły sobie Włosi.

GUS podał, że wzrost w 3 kwartale to aż 5,1%. Dodatkowo, jeśli wyrównamy wskaźnik sezonowo, czyli uwzględnimy różnicę dni roboczych, to wzrost wyniósł aż 5,7%.

To najwyższy wskaźnik od 1 kwartału z 2008 roku, kiedy na świecie panował szczyt gospodarczy i hossa giełdowa. Aktualny wskaźnik to najwyższy wzrost w całej Europie.

Według Eurostat do naszego wzrostu 5,7 proc. rdr zbliżyła się tylko Łotwa (+5,5 proc. rdr). Unia Europejska rosła w tempie 1,9-procentowym. Najsłabiej radziły sobie Włochy.

Dodatkowo Polacy są też rewelacyjni w skali światowej. Na 34 kraje, które podały wyniki za 3 kwartał, Polskę wyprzedzają tylko tygrysy z Azji czyli Wietnam (+ 6,9%), Chiny (6,5%) oraz Filipiny (+ 6,1%).

Wielu aferom związaną z nagraniami o KNF chce wprowadzić stan niepewności odnośnie działań obecnego rządu. Jak się okazuje rząd PiS zrobił na prawdę wiele by rozpędzić mocno polską gospodarkę. Program 500 + mocno napędził rodzimą gospodarkę i wielu polskich producentów. Dodatkowo uszczelnienie systemu VAT oraz wiele innych rozwiązań Premiera Mateusza Morawieckiego spowodowały, że budżet mimo wielu wydatków bieżących potrafi nie generować zbyt dużych deficytów a Fundusz Ubezpieczeń Społecznych nie wymaga wyjątkowo dofinansowania z budżetu Państwa.

Jeśli do tych reform i działań poszły by w ślad większe ułatwienia dla małych i średnich firm to Polska mogłaby być tygrysem gospodarczym nie tylko na skalę Europy ale i Świata.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyrębek