Strona Główna / Aktualności / Braniewo / „Światowid” bawi, uczy i inspiruje!
baltic

„Światowid” bawi, uczy i inspiruje!

Wprawdzie wakacje dobiegły końca, ale rok szkolny też może być przyjemny! Zadbało o to Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, przygotowując dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów mnóstwo atrakcyjnych zajęć. W „Światowidzie” jak zawsze będzie ciekawie i twórczo, będzie tu można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach i odstresować się po ciężkim dniu.

– Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na bogaty program zajęć artystycznych, sportowych i ogólnorozwojowych – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Zapraszam do skorzystania z oferty zajęć w Centrum Tańca „Promyk”, które, przejmując najlepsze tradycje Elbląskiego Klub Tanecznego „Jantar”, jest kuźnią taneczną i trenerską. Niektórych z naszych trenerów będzie można zobaczyć na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, który rozegra się w dniach 11-13 października w Elblągu. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta już edycja Festiwalu.

Bilety na MFT „Baltic Cup” w promocyjnej cenie w sprzedaży do 8 października – promocja dotyczy biletów na trybuny kupowanych na miejscu, w kasie CSE „Światowid”.

Zajęcia w CT „Promyk” rozpoczynają się 16 września, a do końca września wszystkie zajęcia są bezpłatne. Z kolei 15 września odbędzie się bezpłatny Maraton taneczny, podczas którego będzie można sprawdzić się w różnych formach aktywności fizycznej.

baner 750

„Promyk” dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat w soboty odbywa się Rytmika, czyli zajęcia ruchowe oraz nauka podstaw tańca w formie zabawy. Nieco starsze dzieci (4-6 lat) zapraszamy do Dziecięcej Akademii Tańca. Tu nauczą się podstaw tańca nowoczesnego i ludowego, a przede wszystkim tańca towarzyskiego, który pomaga rozwinąć pamięć ruchowo-taneczną i koordynację ciała. Zajęcia dla początkujących odbywają się raz w tygodniu, należy wybrać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczało na zajęcia: poniedziałek lub sobotę.
Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży to propozycja dla dzieci w wieku 7-15 lat. Młodzi ludzie uczą się kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, a ponadto zyskują prawidłową postawę oraz wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (sobota i niedziela). Dzieci w wieku 6-11 lat w środę i piątek zapraszamy na zajęcia Hip-Hop, a nieco młodsze dziewczynki, bo od 5 roku życia, zapisać można na Gimnastykę artystyczną, która łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w sobotę.

„Promyk” dla dorosłych i seniorów

Dorosłym proponujemy niedzielne zajęcia z tańca towarzyskiego – dla par, które chcą doskonale czuć się na parkiecie. Mamy też propozycję na relaks, wzmocnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa i obniżenie poziomu stresu. Pilates, bo o nim mowa, zawiera elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych, których istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Z kolei wyrzeźbić ciało i spalić kalorie pomagają Stepy – platformy, za pomocą których wykonujemy rozmaite układy choreograficzne polegające na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Najbardziej intensywne są zajęcia pomagające wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni i spalić kalorie, czyli Stay Fit trening funkcjonalny. Szczególnie kobietom polecamy zajęcia Lady Latino z elementami bachaty oraz zajęcia z wykorzystaniem dużych dmuchanych piłek, czyli Fit ball. W naszej ofercie jest również chińska gimnastyka zdrowotna i relaksacyjna, czyli Tai Chi.

W CT „Promyk” odbywają się też zajęcia dedykowane seniorom – pary mogą w niedzielę uczęszczać na Taniec towarzyski dla Seniorów, z kolei w pozostałe dni tygodnia zapraszamy na zajęcia indywidulane: Fit ball 60+ i Senior dance, podczas których można nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego.

Warsztaty plastyczne

Młodzieży w wieku 11-14 lat proponujemy zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy zapoznają się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego. Program spotkań jest elastyczny względem preferencji i zainteresowań uczestników, aby każdy znalazł obszar plastyki, w którym czuje się najlepiej.

Osobom powyżej 18 lat proponujemy różnorodne działania plastyczne, które odbywać się będą w pracowniach CSE „Światowid”. Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i szkła artystycznego.

Wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy na zajęcia ceramiki. Uczestnicy tworzyć będą prace w różnych rodzajach gliny, uczyć się tworzenia kompozycji płaskich i przestrzennych.

Dla szkół i przedszkoli od października w pracowniach CSE „Światowid” odbywać się będą dodatkowe, pozaszkolne Lekcje Plastyczne – Twórcza Przestrzeń. Ich uczestnicy poznają procesy twórcze i rozwiną zdolności manualne w pracowni malarskiej, w pracowniach ceramiki i szkła artystycznego, rzeźby i płaskorzeźby w drewnie, pracowni grafiki i papieru.

Sekcja wokalna dla dzieci i młodzieży

Zajęcia wokalne dla dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku od 6 do 9 lat oraz młodzieży od 10 do 14 lat, będą odbywały się raz w tygodniu. Uczestnicy będą pracowali nad warsztatem wokalnym, świadomością głosu, emisją, dykcją i kształtowaniem słuchu w śpiewie. Na pierwsze spotkanie, będące przesłuchaniem kwalifikacyjnym, dzieci zapraszamy 9 września od godz. 16.00 do 17.00, a młodzież – 10 września od godz. 16.00 do 17.30.

Edukacja kinowa dla dzieci i młodzieży

W Kinie Światowid do końca września trwają zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2019/2020. Program ten oferuje projekcje kinowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, przygotowujące młodych widzów do odbioru filmowych dzieł. Metodycznie opracowane seanse, uzupełnione o materiały dydaktyczne, kierowane są do konkretnych grup wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa: klasy 1-3, 4-6, 7-8 oraz szkoła ponadpodstawowa.

Zajęcia dedykowane seniorom

W ramach „Akademii +60”, od września rusza cykl bezpłatnych warsztatów, inspirujących seniorów do odkrywania nowych pasji. Zapraszamy na zajęcia filmowe, warsztaty DIY-zrób to sam, warsztaty języka angielskiego z elementami teatru, warsztaty ruchowe „Joga śmiechu”. Seniorzy będą mogli też nabyć praktyczne umiejętności z zakresu nowych technologii na warsztatach „Senior w Sieci”, podczas których dowiedzą się, m.in., jak instaluje się aplikacje na smartfonie, czy jak funkcjonuje bankowość internetowa.

W ramach realizacji projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” kontynuowane będą spotkania Klubu Aktywnego Seniora. Seniorów zainteresowanych wolontariatem oraz instruktorów pracujących na rzecz seniorów zapraszamy do udziału w warsztatach we wrześniu z instruktorami z Hiszpanii, w październiku z instruktorami z Niemiec, a w listopadzie z instruktorami z Włoch. W trakcie spotkań zapoznamy się m.in. ze sposobami prowadzenia zajęć u naszych zagranicznych partnerów.

Więcej informacji, harmonogram i informacje o kosztach uczestnictwa znaleźć można na naszej stronie: www.swiatowid.elblag.pl (zakładka Kursy i sekcje).

Plakat Baltic Cup 2019m

 

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *