Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Trwa policyjna akcja „Znicz” – przypominają policjanci i apelują o rozsądek na drodze. „Jesteśmy pomocni, ale konsekwentni” – przestrzegają funkcjonariusze
znicz

Trwa policyjna akcja „Znicz” – przypominają policjanci i apelują o rozsądek na drodze. „Jesteśmy pomocni, ale konsekwentni” – przestrzegają funkcjonariusze

Przed nami najtrudniejszy czas na drogach związany z odwiedzinami grobów najbliższych. Od piątku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego i szczególną uwagę zwracają na tych, którzy pomimo niesprzyjającej aury stwarzają zagrożenie innym. 2 pieszych i 44 kierujących zostało ukaranych mandatami za złamanie przepisów dotyczących posiadania elementów odblaskowych i przekraczania dozwolonej prędkości. „Jesteśmy pomocni, ale konsekwentni” – przestrzegają funkcjonariusze.

3-dniowe zabezpieczenie policyjnych działań „Znicz”, pomimo niesprzyjającej pogody, przebiegło bez poważniejszych zdarzeń w ruchu drogowym. Funkcjonariusze pilnujący porządku w rejonie cmentarzy i na drogach dojazdowych dbali o bezpieczeństwo pieszych i kierujących. W sumie w trakcie kilku dni akcji policjanci skontrolowali ponad 140 pojazdów, z których 86 kierujących zostało rygorystycznie potraktowanych w związku z popełnianymi wykroczeniami.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na tych, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pod „specjalnym nadzorem” są piesi poruszający się poza terenem zabudowanym bez elementów odblakowych oraz piraci drogowi. Tylko w ciągu trzech dni 2 piesi i 44 kierujących zostało ukaranaych mandatami karnymi za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. „Jesteśmy pomocni, ale konsekwentni” – przestrzegają funkcjonariusze, szczególnie, że deszcz i wiatr nie sprzyjają bezpiecznej jeździe.

W trakcie służby funkcjonariusze interweniowali również w związku ze zdarzeniem drogowym – silny wiatr zerwał metalowy baner reklamowy, który uderzył w przejeżdżający samochód. Uszkodzeniu uległ pojazd kierującego. Ponadto w trakcie działań policjanci wyeliminowali 4 nietrzeźwych kierujących. Trzech kierujących straciło prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i będzie odpowiadać przed sądem, rowerzysta został ukarany 500 zł mandatem.

Przypominamy, że wzmożone policyjne działania trwać będą do 2 listopada. W najbardziej newralgiczny dzień, 1 listopada, policjanci będą kierować ruchem pojazdów w obrębie najbardziej obleganych cmentarzy. W tym dniu wprowadzone zostały również zmiany oranizacji ruchu, z którymi należy zapoznać się przed przyjazdem na cmenatarze. Tam, gdzie to możliwe, policjanci zalecają korzystanie z komunikacji miejskiej.

AK

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *