Remi Dom Seniora
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Tylko Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak wznieśli się ponad podziały w mieście! – Reszta nie umiała powiedzieć dobrego słowa o swoich wyborczych rywalach
wybory art wyborczy

Tylko Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak wznieśli się ponad podziały w mieście! – Reszta nie umiała powiedzieć dobrego słowa o swoich wyborczych rywalach

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM to nasza nowa akcja na czas kampanii samorządowej. Kandydaci na Burmistrza mają bardzo mało czasu by odpowiedzieć na pytanie. Jedni korzystają z okazji by zdradzić swoje myśli mieszkańcom, inni niekoniecznie. Jak było tym razem?

Czy umieli o sobie powiedzieć dobre słowo? – Tylko Tomasz Sielicki i Zbigniew Dalak umieli pochwalić swoich wyborczych rywali

Braniewo niczym nie różni się od innych miast Polski w czasie kampanii samorządowej. Wszędzie kampania wyborcza jest ostra a rywale okładają się wzajemnymi oskarżeniami.

My, dość przewrotnie, postanowiliśmy sprawdzić czy mimo politycznych różnic kandydaci na Burmistrza Braniewa potrafią wznieść się ponad podziały i potrafią powiedzieć o sobie dobre słowo.

Skorzystała z tego zaproszenia tylko dwójka kandydatów. Był to Pan Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak.

Reszta czyli Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, Wojciech Penkalski, Elżbieta Ruda czy Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Frąckiewicz nie znaleźli chwili by wskazać plusy w osobowości i programach swoich rywali.

Szkoda gdyż mimo zabiegania takich problemów nie mieli na przykład kandydaci w Elblągu gdzie również prowadzimy portal. Czemu w Braniewie chwalenie rywali przychodzi z takim trudem? Czy tak można budować porozumienie wśród braniewian na przyszłość?

http://www.bogatyelblag.pl/czy-umieli-powiedziec-o-sobie-dobre-slowo-znamy-odpowiedzi-kandydatow,92325.html

MK_WEB_985x200

trzcinskaPani Burmistrz Monika Trzcińska miała ocenić program i kontrkandydata Pana Tomasza Sielickiego oraz Pana Wojciecha Penkalskiego.

Bez nazwy-1

 

 

 

 

penkalskiPan Wojciech Penkalski miał ocenić dwie Panie czyli program i kontrkandydatki Panią Burmistrz Monikę Trzcińską oraz Panią Elżbietę Rudą

Bez nazwy-1

 

 

 

rudaPani Elżbieta Ruda miała ocenić program i kontrkandydatów Pana Tomasza Sielickiego oraz Panią Burmistrz Monikę Trzcińską

Bez nazwy-1

 

 

 

FrackiewiczPrzewodniczący Rady Miasta Dariusz Frąckiewicz i jego komitet miał ocenić jakie punkty wyborcze konkurencyjnych komitetów podobają mu się najbardziej oraz kto będzie najlepszym Burmistrzem według komitetu NBR Braniewo 2006?

Bez nazwy-1

 

 

dalak

Pan Zbigniew Dalak (SLD Lewica Razem) miał ocenić program i kontrkandydata Pana Tomasza Sielickiego oraz Pana Wojciecha Penkalskiego

Zbigniew Dalak o Tomasz Sielicki:

Cenię za umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz socjotechnikę (szkoła liderów politycznych).

Punkt programu:

„Członkostwo w Cittaslow” – bardzo dobry pomysł. Miasto Braniewo może wiele zyskać będąc członkiem tego stowarzyszenia. Szkoda, że tak późno (można to było zrobić co najmniej 12 lat temu), ponieważ procedura przystąpienia jest dość skomplikowana i czasochłonna (trwa około 2 lata). W tej perspektywie finansowej raczej już nie skorzystamy ze środków unijnych na rozwój miast członkowskich (a jest to kwota dość znaczna – dziesiątki milionów złotych).

Zbigniew Dalak o dr Wojciech Penkalski :

Cenię za pomysł na zagospodarowanie i realizację odbudowy (remontu Pałacyku Potockich w Braniewie), działania na rzecz upowszechnienia kultury fizycznej (sportu) – szkółka piłkarska, akademia tenisa.

Punkt programu:

„Połączenie Basenu z MOS” – od dawna uważam, że obie instytucje należy połączyć. Nowopowstały ośrodek powinien również zawierać w swojej strukturze przystań żeglarską oraz miejski plac zabaw. Bardzo dobry pomysł z darmowym basenem dla dzieci do lat 10 i powołania akademii pływania. Popieram zwiększenie środków z budżetu na sport. Dobrym rozwiązaniem będzie współfinansowanie przez spółki miejskie, jak to przed laty bywało, sportowców (forma stypendiów i finansowanie wyjazdów na zawody, bez fikcyjnego zatrudniania na etatach).

SielickiPan Tomasz Sielicki miał ocenić program i kontrkandydatów Pana Zbigniewa Dalaka oraz Panią Burmistrz Monikę Trzcińską

Tomasz Sielicki o Burmistrz Monice Trzcińskiej:

Jeśli chodzi o program Moniki Trzcińskiej, to nie mogę zanegować znaczenia szeregu pomysłów, jakie się w nim znalazły. Chodzi m.in. o takie aspekty jak zwiększenie liczby miejsc w miejskiej ofercie żłobkowo-przedszkolnej, inwestycje w obszarze sportu (m.in. przebudowa stadionu miejskiego), budowa nowych oraz renowacja już istniejących placów zabaw, organizacja imprez kulturalnych, wprowadzenie Karty Seniora, usługa opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi (tzw. Przycisk życia), czy promocja lokalnej turystyki oraz zabytków. Wymienione punkty znalazły się przecież w opublikowanym wcześniej przeze mnie Programie „Przyjazne miasto Braniewo”. Pani Monika za swojej kadencji przeprowadziła kilka potrzebnych miastu inwestycji, takich jak m.in. budowa mostu na rzece Pasłęce, czy też budowa skateparku, choć można mieć uzasadnione zastrzeżenia do sposobu ich realizacji oraz efektu końcowego. Podsumowując, w programie mojej kontrkandydatki można znaleźć pewne pozytywy, jednak jestem zdania, że Braniewo – by wkroczyć na nową ścieżkę rozwoju – potrzebuje zmiany na stanowisku burmistrza, a także związanego z tym faktem świeżego spojrzenia na występujące w nim problemy i oczekiwania. Potrzeba nowej strategii rozwoju, znacznie większej aktywności i szerszej współpracy na arenie regionalnej i międzynarodowej, a przede wszystkim całkowicie zrewidowanego podejścia do mieszkańców i relacji łączących ich z gospodarzem miasta jakim jest przecież burmistrz.

Tomasz Sielicki o Zbigniewie Dalak:

Oceniając obiektywnie program Zbigniewa Dalaka muszę stwierdzić, że choć oparty jest na rzeczach ważnych, takich jak budowa i renowacja placów zabaw, remonty nawierzchni jezdni i chodników, zwiększenie zakresu partycypacji społecznej mieszkańców Braniewa, wzrost poziomu bezpieczeństwa, to nie zawiera on istotnej wartości dodanej – czegoś, czego nie zaproponował żaden z kandydatów na stanowisko burmistrza miasta. Pan Zbigniew jest osobą pogodną, pozytywnie nastawioną do otoczenia i choć jest to jego niewątpliwa zaleta, to trudno mi odnaleźć w jego dotychczasowym doświadczeniu zawodowym podstaw, które dawałyby gwarancję, że sprawdzi się na trudnym stanowisku burmistrza miasta. Pod względem osobowościowym, posiadanego doświadczenia oraz precyzyjnej wizji rozwoju miasta znacznie się od siebie różnimy, lecz mimo to p. Zbigniewowi, jak też wszystkim pozostałym kandydatom, życzę powodzenia w zbliżających się wyborach. Niech mieszkańcy wybiorą tego z nas, który wg Nich zaproponował najbardziej wiarygodny oraz optymalny program, a przy tym swoją dotychczasową postawą dał największą gwarancję na jego realizację. Liczę, że finisz trwającej kampanii wyborczej będzie spokojny i merytoryczny, a także pozbawiony niepotrzebnych emocji, wrogości i zawiści. Pamiętajmy, że po wyborach wszyscy będziemy bowiem braniewianami i pomimo wysokich ambicji, najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców.

Komentarze

comments

Zobacz również

baner_internetowy-2019

Już dziś startują Dni Elbląga. Będzie się działo

Już dziś startuje tegoroczne święto Elbląga. Dni Elbląga 2019. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *