Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Ulice Powiatu Braniewskiego zostaną wyremontowane
remont

Ulice Powiatu Braniewskiego zostaną wyremontowane

Miasta Powiatu Braniewskiego zostaną wyremontowane. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i zahaczą prawdopodobnie o 2019. Remont dróg poprawi bezpieczeństwo, a także zmniejszy amortyzację samochodów.

W Powiecie Braniewskim znajduje się 400 km dróg. Część z nich zostanie wyremontowana już niebawem.

Przebudowana zostanie droga w Słobitach i Bemowiźnie oraz ul. Braniewska w Pieniężnie. Przebudowane zostaną również drogi na odcinkach Piele – Piotrowiec, Długobór – Pakosze, Stare Siedlisko – Dębiny.
W Bornitach natomiast powstanie nowy chodnik.
Warunki komunikacyjne zostaną poprawione na odcinku Stare Siedlisko – Dębiny i Wielkie Wierzno – do drogi wojewódzkiej W505 oraz na ul. Królewieckiej w Pieniężnie, w Jachowie i na ul. Drewnianej w Braniewie.
W planach jest również przebudowa mostu na rzece Baudzie (na drodze z Fromborka do Bogdan).

Część środków zostanie pozyskania z funduszy europejskich.

„W tym roku zaplanowaliśmy szereg inwestycji, które poprawią komunikację pomiędzy miejscowościami w powiecie. Zależy nam przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także na komforcie jazdy. Remonty nawierzchni, przebudowy dróg i ulic oraz inne prace będą prowadzone we wszystkich gminach Powiatu Braniewskiego. Mamy również nadzieję, że uda nam się wspólnie ze stroną rosyjską sięgnąć po unijne dofinansowanie i przeprowadzić remont kolejnego odcinka przygranicznej trasy z Gronowa do Górowa Iławeckiego.”- Mirosław Kudliński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego

Komentarze

comments

Zobacz również

Spacer_po_Braniewie_MARZEC

Spacer po Braniewie

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza  wszystkich zainteresowanych historią i tradycjami naszego miasta na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *