Strona Główna / Finanse / Unia Europejska opowiada się po stronie bankowców! Bank będzie mógł w razie kłopotów zamrozić Twoje pieniądze
Men counting money! Studio shots

Unia Europejska opowiada się po stronie bankowców! Bank będzie mógł w razie kłopotów zamrozić Twoje pieniądze

Jeśli raz pozwolimy urzędnikom na kradzież lub sięgnięcie po nasze środki, to proceder będzie się powtarzał tylko na większą skalę! Kiedyś proceder sięgnięcia po pieniądze klientów banków na Cyprze nie spotkał się z wielkim oporem obywateli w Unii Europejskiej, więc po kilku latach ma wejść prawo, które umożliwi Bankom na takie manewry jak niegdyś na Cyprze!

Jeśli uważamy, że Unia Europejska i jej urzędnicy to dobrzy wujkowie z zagranicy to jesteśmy w dużym błędzie. Ostatnie pomysły pokazują, jak brukselscy urzędnicy nie mają poszanowania dla prywatnej własności. Od wielu lat mówi o tym euro poseł Janusz Korwin- Mikke jednak niewielu chce go słuchać, co niestety doprowadzi do nas do sporej tragedii finansowej. Wtedy niestety potwierdzi się stare ludowe powiedzenie „Mądry Polak po szkodzie…”

Unia Europejska planuje bowiem wprowadzić prawo, które umożliwi bankom z problemami do odmowy wypłat z depozytów swoim klientom. Jest to prawo na tzw. „wyjątkową okoliczność”, jednak niestety te czasy nadchodzą, gdyż wielu ekonomistów i analityków wieszczy nadejście kryzysu finansowego. Dokument, do którego dotarła Agencja Reuters, jest datowany na 10 lipca i został opracowany przez Estonię, która sprawuje europejską prezydencję.

Plany zakładają, że jeśli bank wpadnie w kłopoty, to może wprowadzić blokadę środków klientów na pięć dni roboczych. W razie konieczności okres ten byłby wydłużany do 20 dni. Bank wypłacać musiałby tylko „limitowane fundusze”.

Urzędnicy brukselscy kompletnie jednak nie myślą, że jeden taki incydent może spowodować lawinową wypłatę środków z dobrych banków, gdyż ludzie zaczną się obawiać o swoje środki w Bankach. To może doprowadzić do kompletnej ruiny systemu bankowego i finansowego na świecie, a poprzez felerną ustawę „stan wyjątkowy” może trwać wieczność.

Ratunkiem może być trzymanie pieniędzy w gotówce lub nieruchomościach czy innych aktywach jednak niestety od pewnego czasu trwa olbrzymia urzędnicza praca nad likwidacją obrotu gotówkowego na świecie. Jeśli zgodzimy się jako narody na likwidację banknotów, to nasze wszystkie pieniądze zawsze będą trzymane, jako zapisy w Bankach a my będziemy wiecznymi niewolnikami bez pewności dostępu do naszych środków.

Brukselski złodziej był już na Cyprze … gdzie ukradnie kolejnym razem?

Obecna sytuacja i zmiana prawa szykowana przez Unię Europejską jest pokłosiem sytuacji sprzed kilku lat na Cyprze.

Cztery lata temu banki cypryjskie popadły w problemy. Banki zostały zamknięte, a pieniądze zamrożone, bo klienci rzucili się do oddziałów i bankomatów, by ratować swoje środki. Zabronion wypłat z bankomatów.

Wydarzenia na Cyprze można potraktować jako swoisty test odporności ludzi na to, co banki robią z ich pieniędzmi. Najwyraźniej test wypadł pomyślnie, bo pomysł z prawnym umożliwieniem zamrażania gotówki klientów wrócił już na poziomie całej Unii Europejskiej.

Propozycja Estonii w sprawie prawa zamrażania depozytów dyskutowana była 13 lipca, ale nie podjęto żadnej decyzji. Dyskusje mają być kontynuowane we wrześniu.

Na Cyprze większość osób nie widziało nic zdrożnego w tym, że zabiera się pieniądze bogatym osobom, które na kontach miały więcej niż 100 tysięcy euro. Jeśli jednak przyzwoliliśmy na legalną kradzież, to niestety doprowadzamy do sytuacji, że kiedyś urzędnicy legalnie okradną nas z środków na naszym koncie… Quo Vadis Unio Europejska?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Klienci-cypryjskich-bankow-straca-47-5-procent-swoich-depozytow-2900943.html

Red. Źródło bankier.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

CAMINO Tolkmicko

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza

NASZYM MAŁYM CAMINO przeszliśmy już w tym roku ok. 40 kilometrów z Braniewa do Tolkmicka. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *