Strona Główna / Finanse / Uwaga Przedsiębiorcy. Wasze firmy mogą zniknąć z CEiDG po 19 maja!
122-ceidg---aktualizacja-wpisu-3dc036

Uwaga Przedsiębiorcy. Wasze firmy mogą zniknąć z CEiDG po 19 maja!

W największych telewizjach i ogólnopolskich mediach raczej cisza a problem jest bardzo poważny, gdyż po 19 maja niektóre firmy mogą przestać działać z automatu i mogą zostać wykreślone z CEiDG. Zobacz dlaczego?

Warto uzupełnić swój wpis w CEiDG o swój numer PESEL. Jeśli tego nie uczyniłeś, Twoja firma zostanie wykreślona z CEiDG.

Wszystko za sprawą m.in. art. 61 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015r., poz. 1893).

Chodzi o firmy, które we wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) nie mają zgłoszonego numeru PESEL.

Przedsiębiorcy na to, by uzupełnić swój numer PESEL w CeiDG, mieli 2 lata od wejścia w życie powyższej ustawy, czyli do 19 maja 2018 roku. Czasu jest naprawdę niewiele. Brak wpisu we wskazanym terminie skutkować będzie wykreśleniem przedsiębiorcy z CEIDG.

Przepis ten został wprowadzony głównie po to, by usunąć z bazy CEiDG tzw. martwe wpisy, czyli takie firmy, które już nie funkcjonują, jednak z różnych względów nie zostało to do urzędów zgłoszone.

Obawiać nie powinni się ci, którzy prowadzą firmy od 1 lipca 2011 r. (od dnia powstania CEiDG) lub ci, którzy po tej dacie wprowadzali jakiekolwiek zmiany w swoim wpisie do ewidencji przedsiębiorców. Ich wpisy raczej na pewno mają wpisany PESEL w CEiDG.

Konieczność uzupełnienia wpisu będzie dotyczyła przedsiębiorców, którzy od bardzo dawna, nawet od kilkunastu lat, nie odwiedzali urzędów, a jednak prowadzą działalność gospodarczą.

Przykładów w Polsce takich sytuacji może być naprawdę wiele. Można sobie wyobrazić np. Panią fryzjerkę, szewca lub innego mniejszego przedsiębiorcę, który od kilkunastu lat prowadzi niezmiennie swój zakład pod tym samym adresem i nie miał potrzeby dokonywania zmian w swoim wpisie do CEiDG.

Po 19 maja takie działalności mogą zostać wykreślone z bazy przedsiębiorców, czyli fizycznie zaprzestaną swojej działalności. Jeśli nie jesteś pewny czy zmiany dotkną Twojej firmy, lepiej sprawdź to w swoim Urzędzie Miasta, gdzie rejestrowałeś działalność.

Sporym zaskoczeniem wydaje się duża cisza, jaka panuje w mediach zarówno ogólnopolskich telewizjach jak i największych portalach internetowych. Sprawdzając problem, natknęliśmy się jedynie na informacje w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze oraz stronie bezprawnik.pl

https://bezprawnik.pl/brak-pesel-w-ceidg-wykreslenie/

http://www.jeleniagora.pl/content/przedsi%C4%99biorco-czy-tw%C3%B3j-wpis-do-ceidg-zawiera-numer-pesel

Informacje potwierdziliśmy również u urzędników zajmujących się danym zagadnieniem

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

IMG_0535

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Wprowadzony od 15 marca br. zakaz lotów pasażerskich w Polsce, już od 1 czerwca ulega …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://www.abiprint.pl/