Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Uważaj na oszustów
policja

Uważaj na oszustów

Braniewscy policjanci ostrzegają przed oszustami-naciągaczami. Wybierają starsze osoby, udają przedstawicieli różnych instytucji a później okradają.

Były już metody „na wnuczka”, na „sprzedawce obrusów”, inwencja twórcza oszustów wciąż się powiększa. W dniu (11.07.) na terenie Braniewa pojawiła się „ osoba spisująca liczniki i sprawdzająca awarię wody”. Ostrzegamy przed takimi oszustami a w szczególności osoby starsze.

W dniu wczorajszym do jednego z Braniewskich mieszkań zapukał mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Oświadczył, iż z uwagi na awarię będzie zakręcana woda i musi spisać liczniki. Nic nie podejrzewająca starsza osoba, wpuściła mężczyznę do mieszkania. Wspólnie weszli do łazienki i za jego namową spuszczała wodę z kranu. W tym czasie mężczyzna był bardzo miły, opowiadał o zaistniałej awarii. Kiedy po około 20 minutach wyszedł z mieszkania kobieta zorientowała się, że została okradziona z pieniędzy i złotej biżuterii.

Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności, szczególnie osoby starsze. Oszuści wymyślają coraz to sprytniejsze metody aby wejść do mieszkania. Nie ufajmy nieznanym nam osobom. Nie wpuszczajmy obcych gdy jesteśmy sami.

Komentarze

comments

Zobacz również

Bosaoplakat

Wieczór autorski w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz i promocję …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *