Strona Główna / Aktualności / Braniewo / W Elblągu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego
DSC_0113

W Elblągu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego

Defilada, odznaczenia, pokaz sprzętu oraz wiele innych atrakcji dla osób w każdym wieku. Tak wyglądały Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego w Elblągu. Każdy, kto tego dnia miał ochotę, mógł zobaczyć na żywo, jakiego sprzętu używa nasze wojsko. Zobaczyć jak steruje się zestawie przeciwlotniczym. Jak działa i ile waży wojskowa broń oraz jak wyglądają wojskowe pojazdy. Nie zabrakło oczywiście przemówień, Apelu pamięci, salwy honorowej, oraz wojskowych odznaczeń.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wojskowa defilada, w której zobaczyć można było sprzęt, który zazwyczaj widziany jest tylko za bramą jednostek albo na wojskowych poligonach. Nie zabrakło również słów pochwały i podziękowań dla żołnierskiej służby.. Podziękowania padły z ust dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Marka Sokołowskiego. Wojewoda warmińsko- mazurski, Artur Chojecki zwrócił uwagę na to, jakim uznaniem cieszy się w Polsce mundur wojskowy, oraz że żołnierze nie są tylko na wypadek konfliktów zbrojnych, ale też czynnie uczestniczą w misjach pokojowych, stabilizacyjnych oraz podczas klęsk żywiołowych.

Tłumy, jakie chciały wspólnie z żołnierzami świętować ich święto, pokazały jakim zainteresowaniem cieszy się polskie wojsko, oraz wyrazem dla niego szacunku.

 

Komentarze

comments

Zobacz również

50031997_603144790124716_4722410112109510656_n (1)

Zmiana terminu Grand Prix

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem w dniu jutrzejszym żałoby  narodowej pierwszy etap Grad Prix …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *