Strona Główna / Aktualności / Braniewo / W Elblągu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego
DSC_0113

W Elblągu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego

Defilada, odznaczenia, pokaz sprzętu oraz wiele innych atrakcji dla osób w każdym wieku. Tak wyglądały Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego w Elblągu. Każdy, kto tego dnia miał ochotę, mógł zobaczyć na żywo, jakiego sprzętu używa nasze wojsko. Zobaczyć jak steruje się zestawie przeciwlotniczym. Jak działa i ile waży wojskowa broń oraz jak wyglądają wojskowe pojazdy. Nie zabrakło oczywiście przemówień, Apelu pamięci, salwy honorowej, oraz wojskowych odznaczeń.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wojskowa defilada, w której zobaczyć można było sprzęt, który zazwyczaj widziany jest tylko za bramą jednostek albo na wojskowych poligonach. Nie zabrakło również słów pochwały i podziękowań dla żołnierskiej służby.. Podziękowania padły z ust dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Marka Sokołowskiego. Wojewoda warmińsko- mazurski, Artur Chojecki zwrócił uwagę na to, jakim uznaniem cieszy się w Polsce mundur wojskowy, oraz że żołnierze nie są tylko na wypadek konfliktów zbrojnych, ale też czynnie uczestniczą w misjach pokojowych, stabilizacyjnych oraz podczas klęsk żywiołowych.

Tłumy, jakie chciały wspólnie z żołnierzami świętować ich święto, pokazały jakim zainteresowaniem cieszy się polskie wojsko, oraz wyrazem dla niego szacunku.

 

Komentarze

comments

Zobacz również

wybory art wyborczy

Tylko Tomasz Sielicki oraz Zbigniew Dalak wznieśli się ponad podziały w mieście! – Reszta nie umiała powiedzieć dobrego słowa o swoich wyborczych rywalach

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM to nasza nowa akcja na czas kampanii samorządowej. Kandydaci na Burmistrza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *