http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Finanse / Walentynki nakręcają polską gospodarkę. Polacy tego dnia na świętowanie wydają ok. 1,5 miliarda złotych
1-3RACyQp5tJWpReYDMrpf_g-1280x853

Walentynki nakręcają polską gospodarkę. Polacy tego dnia na świętowanie wydają ok. 1,5 miliarda złotych

Wielu z nas przez wiele lat wyśmiewało obchodzenie Walentynek. Okazuje sie, że obecnie więcej Polaków obchodzi to święto niż np. Brytyjczycy. Idą za tym olbrzymie pieniądze…

1,5 mld złotych wydatków na prezenty z okazji Walentynek

Według najnowszych badań jakie pokazał serwis Prezent marzeń aż 60 % Polaków deklaruje świętowanie Walentynek. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii obchodzi to święto zaledwie 57 % Brytyjczyków.

Jak podają Pracodawcy RP na wydatki z okazji Walentynek Polacy wydają łącznie ponad 1,5 miliarda złotych. 32 % planuje na ten dzień budżet od 100 do 300 złotych. 25 % na miłosne chwile chce wydać od 50 do 100 złotych.
baner 750

Wydatki Polaków z okazji Walentynek rosną z roku na rok. Jest to związane z pokoleniem tzw. millenialsów. Wśród millenialsów to święto obchodzi aż 68 % osób.

To właśnie to pokolenie nakręca w ostatnim czasie wyniki handlu w Polsce. Wszystko przez to, że aktualnie co 4 Polak to reprezentant to przedstawiciel millenialsów.

Najczęściej kupowane są słodycze i kartki. Spora grupa osób stawia jednak na tzw. „przeżycia” czyli prezent, którym będzie można się pochwalić. Potęgują moc takich zakupów media społecznościowe gdzie wielu z millenialsów chce pochwalić się upominkiem, odpowiedznim wyjątkowym prezentem przed znajomymi.

Jak więc widzimy Walentynki to obecnie wielki biznes, który napędza polską gospodarkę. Z całą pewnością polskie PKB mówi wszystkim zakochanym Kocham WAS :)

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_7865

Poszukiwani przez sądy zatrzymani na granicy

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku sierpnia na polsko-rosyjskiej granicy zatrzymali 12 osób. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

abimex