abimex
Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Wspólne ćwiczenia w zakresie działań przeciwkryzysowych żołnierzy 43blp i straży pożarnej
12.09 (184)

Wspólne ćwiczenia w zakresie działań przeciwkryzysowych żołnierzy 43blp i straży pożarnej

W dn. 12-13.09 br. żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej,   szkolili się w zakresie działań przeciwkryzysowych obejmujących tematykę powodzi. Celem szkolenia było zarówno przygotowanie do działań prewencyjnych takich jak wzmacnianie wałów przeciwpowodziowych, przeprowadzanie rekonesansu terenów szczególnie zagrożonych powodzią, jak i udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym działaniem żywiołu.
Dzisiejsze ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przygotowania kompanii do wykonywania zadań przeciwkryzysowych , a konkretnie przeciwpowodziowych oraz zgranie żołnierzy z jednostkami OSP i państwowej straży pożarnej. Zadanie miało na celu także sprawdzenie sprzętu będącego na wyposażeniu kompanii w realnym działaniu.  – ppor. Michał Turzański, dowódca 432klp.
Odpowiadając   także na obecnie występujące zagrożenie, żołnierze 43blp zostali przygotowani   również do przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *