Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Zatoka Braniewo pechowo przegrywa z rezerwami Olimpii Elbląg
DSC_0102

Zatoka Braniewo pechowo przegrywa z rezerwami Olimpii Elbląg

Mecz niedzielny, 16 września, miał być dla Zatoki Braniewo dobrą okazją do rewanżu za przegraną w sierpniu w wojewódzkim Pucharze Polski. Dla braniewian nie okazał się to udany mecz wyjazdowy i Zatoka Braniewo przegrała już trzeci mecz z rzędu. Wcześniej porażki odnotowała z Tęczą Biskupiec oraz Mamry Giżycko.

W Elblągu Zatoka Braniewo walczyła ambitnie, ale zabrakło jej szczęścia w końcowych minutach. Na samym początku spotkania bramkarza Olimpii Elbląg II próbował zaskoczyć zawodnik Zatoki Bogdan Wieliczko. Pierwsza połowa dominowała jednak w małą ilość celnych strzałów, a kibice liczyli na jakąś bramkę w drugiej części gry.

Gra trochę się ożywiła w drugiej połowie. W tej części spotkania bardzo dobrej sytuacji w 51. minucie nie wykorzystał Michał Balewski, który w 51. minucie po podaniu Mariusza Bucio wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem braniewian. Później po bardzo dobrym podaniu Mateusza Szmydta z Olimpii Elbląg II sytuacji sam na sam nie wykorzystał z kolei Mariusz Bucio. Piękną szarżą w polu karnym braniewian zaimponował kibicom Mateusz Szmydt, ale i on nie znalazł metody na pokonanie bramkarza Zatoki Braniewo.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, bramkę na wagę zwycięstwa dla rezerw Olimpii zdobył Oskar Kordykiewicz, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i zdobył gola w 93 minucie.

Zatoka Braniewo po tej porażce zajmuje 11 miejsce z 7 punktami po 7 kolejkach, Szanse na kolejne punkty nasz zespół będzie miał w sobotę 22 września, kiedy to podejmie zajmującą 12 miejsce w tabeli Romitę Gołdap. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Olimpia II Elbląg – Zatoka Braniewo 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 – Kordykiewicz (90+3 min.)