Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Zawody sportowe „Zostań jednym z nas” rozstrzygnięte
32-114039

Zawody sportowe „Zostań jednym z nas” rozstrzygnięte

Sportowe widowisko na bardzo wysokim poziomie, zdrowa rywalizacja, wspaniały doping publiczności, bliższe spotkanie z policyjnymi służbami – tak w skrócie można podsumować zawody, które odbyły się w Braniewie. Główny cel, to zachęcenie uczestników sportowych zmagań do wstąpienia w szeregi Policji. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się raz jeszcze – tym razem w szeregach naszej formacji.

W piątek (21.09) w Braniewie poznaliśmy zwycięzców sportowych zawodów „Zostań jednym z nas”. Celem przedsięwzięcia, którego pomysłodawca był Komendant Powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga, było przede wszystkim zachęcenie do wstąpienia w policyjne szeregi, a także integracja środowiska funkcjonariuszy z mieszkańcami. Honorowym patronatem zawody objęli – Wojewoda Warmińsko Mazurski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Starosta Powiatu Braniewskiego oraz Burmistrz Miasta Braniewa.

baner

Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników – 17 mężczyzn oraz 3 kobiety. Każdy z nich miał za zadanie pokonać sprawnościowy tor przeszkód, ten sam, z którym zmagają się rekruci do Policji. Sędziami zawodów byli instruktorzy z Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – podkom. Krystian Kata oraz sierż. Marcin Kosyl. Test uznawany był za zaliczony, jeśli kandydat uzyskał czas poniżej 01:41s.

Już chwilę po rozpoczęciu zawodów było wiadomo, że rozgrywają się one na najwyższym poziomie. Z każdym kolejnym startem uczestnicy podnosili poprzeczkę pozostałym zawodnikom, uzyskując coraz to lepszy wynik. Po zaciętej rywalizacji, która rozgrywała się przy głośnym dopingu uczniów z terenu Braniewa, wyłoniono zwycięzców, a o kolejności na podium decydowały setne sekundy.

I miejsce – Karol Jaworski ( uzyskany czas:01:12:46)

II miejsce – Jakub Ruda ( uzyskany czas 01:13:16)

III miejsce – Adam Ślęzak( uzyskany czas: 01:13:38)

Nagrodą główną w zawodach był rower o wartości 1500 złotych ufundowany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Za II i III miejsce natomiast – bony pieniężne o wartości 500 i 200 złotych, zakupione przez Burmistrz Miasta Braniewa oraz Starostę Powiatu Braniewskiego. Nagrody wręczyli m.in. mł.insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz nadkom. Tadeusz Telenga Komendant Powiatowy Policji w Braniewie. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że każdy z uczestników, który ukończył tor zakwalifikowałby się do kolejnego etapu policyjnej rekrutacji, gdyż test zaliczali w przedziale od 01:12 do 01:36s.

W tym samym czasie, gdy na hali trwała sportowa rywalizacja – tuż obok funkcjonariusze z Braniewa, Fromborka oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie promowali swoją służbę. Każdy chętny mógł zobaczyć z bliska na czym polega praca funkcjonariusza drogówki, technika kryminalistyki, policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, policyjnego wodniaka, czy przewodnika psa służbowego. Na wszelkie pytania związane z procedurą rekrutacyjną do Policji odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ten szczególny dzień funkcjonariusze wykorzystali także na promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

js/in

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już 18 maja 2019 r VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza  do udziału w VIII edycji rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!  Komentarze …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *