Strona Główna / Aktualności / Braniewo / Zespolony Szpital Wojewódzki świętował swoje 30-lecie. Dyrektor Elżbieta Gelert wyróżniona najwyższym odznaczeniem samorządu terytorialnego!
DSC_0387

Zespolony Szpital Wojewódzki świętował swoje 30-lecie. Dyrektor Elżbieta Gelert wyróżniona najwyższym odznaczeniem samorządu terytorialnego!

W poniedziałek, 18 czerwca, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbyły się obchody 30-lecia Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Każda rocznica to czas na wspomnienia, podsumowania, wytyczenie następnych celów, i tak też było tym razem. Dyrektor Naczelny Elżbieta Gelert, która pełni swoją funkcję już od 20 lat, z rąk Gustawa Marka Brzezina została wyróżniona najwyższym odznaczeniem samorządu terytorialnego.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest obecnie jedną z największych placówek ochrony zdrowia na Warmii i Mazurach, zarządzanych przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jako pracodawca szpital zatrudnia 1,5 tysiąca osób. Dyrektorem Naczelnym od 20 lat jest Pani Elżbieta Gelert.

Inkubator Parasol na Start FB grafika w tle

To było z pewnością dobrze wykorzystane 30 lat. W tym roku Wojewódzki Szpital Zespolony uzyskał z Ministerstwa Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny, za spełnienie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Nasz Szpital Wojewódzki jest z pewnością jednym z najlepszych, ale zanim uzyskaliśmy tak wysoki poziom, trzeba było przejść wiele trudności. Wspomnieniami podzielili się pracujący już od 30 lat doktorzy: Edward Bryk oraz Krystyna Miros:

-„Kiedy w styczniu 88’ roku decyzją ówczesnej Pani dyrektor zostałam mianowana na stanowisko oddziałowej, to pierwszą moją reakcją był płacz…bo był gruz. Ludzie chodzili w prawo, w lewo, nie wiedzieliśmy od czego zacząć. Zaczęliśmy od sprzątania, żeby szpital zaczął nabierać kształtów. Z czasem szpital zaczął się rozwijać, wjechały pierwsze łóżka i pojawił się pierwszy sprzęt. ” – wspominała Krystyna Miros

Obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym funkcjonują 23 oddziały stacjonarne i dziennego pobytu, są wśród nich oddziały o najwyższym – trzecim- stopniu referencyjności. Łącznie w szpitalu na pacjentów czeka 611 łóżek.

-„Cały wczorajszy dzień biłam się z myślami czy powinnam przytaczać ważne wydarzenia, ważne nazwiska, ale przecież wy (pracownicy) wszyscy jesteście ważni, każdy ma swój wkład w ten szpital. Mamy około 300 pracowników, pracujących już około 30 lat w naszym szpitalu i bardzo wam za to dziękujemy. (…) Chcę podkreślić, że służba zdrowia cały czas ulega przemianie. Bez pomocy merytorycznej i finansowej, wsparcia różnych jednostek i sponsorów nie rozwinęlibyśmy się na takim wysokim poziomie. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie! Swoją fachowością chcemy służyć przede wszystkim dla pacjentów, bo to dla nich jesteśmy. Za nami bardzo wiele zrealizowanych wyzwań, wspólnymi siłami udało się zrobić bardzo wiele. Życzę wszystkim, a także sobie, byśmy mogli się znowu spotkać za 5 lat i powiedzieć, że ponownie poszliśmy o krok dalej, zrealizowaliśmy co zamierzyliśmy i wciąż mamy apetyt na więcej. ”– mówiła Dyrektora Naczelna Elżbieta Gelert

Dyrektor Elżbieta Gelert pełni również funkcję posłanki na Sejm. Politycy Jacek Protas oraz Jerzy Wcisła serdecznie pochwalili Panią Gelert za jej fachowe zarządzanie oraz sprawne wywiązywanie się z funkcji posłanki.

– „Wiem że przez ostatnie 30 lat przeżyliście wiele reform, dziesiątki zmian administracyjnych, i te zmiany krótko mówiąc nie zawsze były najmądrzejsze, ale dzięki waszej mądrości i determinacji szpital elbląski zawsze wychodził na swoje i trwał w rozwoju, umacnianiu swojej pozycji na rynku medycznym na szerokim obszarze. (…) Najważniejsze inwestycje, to inwestycje w człowieka, to wy drodzy Państwo przez te 30 lat budowaliście świetność tego szpitala, dzięki wam dzisiaj szpital elbląski jest jednym z najlepszych w kraju, z czego jesteśmy bardzo dumni.” – mówił Poseł Jacek Protas

Następnie podziękowania złożył Senator Jerzy Wcisła:

„My elblążanie mamy farta. Mieszkamy w mieście, w którym naszym zdrowiem opiekują się ludzie, z jednego, z najlepszych szpitali w Polsce. Za tego farta chciałbym Pani Dyrektor, lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom serdecznie podziękować. Szpital Wojewódzki jest znakiem rozpoznawczym Elbląga, gratuluję Pani Dyrektor. ”

Na uroczystości był obecny oczywiście również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który podsumował znaczenie Szpitala Wojewódzkiego dla całego subregionu warmińsko-mazurskiego.

„Przede wszystkim pragnę w imieniu swoim, samorządu, ale myślę że tez mieszkańców Warmii i Mazur, w tak uroczystym dniu jubileuszu, pogratulować i serdecznie podziękować Pani Dyrektor, całemu zaspo łowi pracowników, za wspaniałą pracę, służbę na rzecz społeczeństwa Warmii i Mazur, serdecznie dziękuję. (..) To wielkie powołanie nieść pomoc, kompleksowa usługę medyczną. Od 20 lat szpital jest jednostka samorządu, największym pracodawcą w regionie. Trzeba dokonać naprawdę wielkiego wysiłku logistycznego, managerskiego, żeby oprócz najważniejszej fachowej obsługi medycznej zapewnić jeszcze logistykę pracy w zakładzie kompleksowym. Mamy świadomość, że od czasu wejścia Polski do Unii, jesteście Państwo bardzo dobrym beneficjentem. Zdobyliście ponad 100 mln zł dofinansowania, brawo! A wiemy, że projekty opiewają na znacznie większą skalę. Rzeczywiście widać, że te pieniądze są dobrze wykorzystywane. Możecie się też pochwalić dodatnim bilansem na koniec roku.” –

Gustaw Marek Brzezin pochwalił Dyrektor Elżbietę Gelert , a następnie przekazał Pani Dyrektor najwyższe wojewódzkie odznaczenie, za zasługi na terenie Warmii i Mazur.

Działalność Pani Gelert została doceniona również przez władze naszego miasta:

„Jesteśmy dumni z tego, że ten szpital został wybudowany u nas w Elblągu i przynosi nam chlubę! W imieniu Pana Wróblewskiego składam na ręce Pani Dyrektor grawer ton z serdecznymi życzeniami dla szpitala, czyli pracujących tutaj ludzi. Życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.” – Wiceprezydent Janusz Nowak

Uwieńczeniem całej uroczystości był przepiękny  koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, którego repertuar  sięgał ostatnich 30 lat i wywodził się z muzyki filmowej, krótki nakręcony z humorem film o historii szpitala oraz występ znanej grupy MoCarta.

Komentarze

comments

Zobacz również

Elbląg (6)

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie z życzeniami u Żołnierzy Armii Krajowej

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie tuż przed Świętami Wielkiej Nocy odwiedzili weteranów Armii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *